Zdjęcie przedstawia młodego mężczyznę wśród kolorowych wstążek.

João de Sousa w polskim repertuarze. Usłyszymy subiektywny wybór piosenek od lat 30 do czasów współczesnych, w oryginale głównie wykonywanych przez kobiety. Aranżacje pozwalają nadać tekstom inny wymiar, nowe znaczenie, osadzając je w teraźniejszości.

W programie, m.in.: tytułowe „Groszki i róże”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Historie” czy „Bądź taka, nie bądź taka”.

João de Sousa – urodzony w Portugalii, od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae – przekształcając ich elementy na własny unikalny muzyczny język. Współpracował, m.in.: z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, Dorotą Miśkiewicz czy z Arielem Ramirezem. Ma na swoim koncie cztery autorskie płyty. Jego piosenki znalazły się na kultowych albumach-składankach: „RAM Cafe” i „Siesta” Marcina Kydryńskiego.

Gliwicka publiczność miała szansę poznać muzyka podczas majówki 2022 roku, kiedy wystąpił w Ruinach Teatru wraz z Trio Bastarda z projektem „Fado”.

Bilety:
40 zł – w przedsprzedaży
50 zł – w dniu koncertu

 

Data wydarzenia:
11 marca | godz. 20:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
od 40 zł
Kup bilet