Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

Kawiarenkę Zdrowia

O zdrowie warto dbać – najlepiej pod okiem specjalistów, którzy dzielą się swoją fachową wiedzą. O tym, jak zachować dobre samopoczucie i radzić sobie z chorobą, można porozmawiać w Kawiarence Zdrowia – najbliższa odbędzie się już 14 września.

Kawiarenka Zdrowia to cykl spotkań łączących przyjemne z pożytecznym. Prelekcje o zdrowiu i aktywnym trybie życia wygłaszają autorytety z dziedziny medycyny, fizjoterapii, dietetyki. Każde spotkanie dotyczy innego zagadnienia, ze szczególnym uwzględnieniem tematów, które interesują starszych mieszkańców miasta. Po solidnej dawce wiedzy uczestnicy spotkania mogą wymienić się opiniami, przegryźć coś zdrowego, a także wysłuchać koncertu.

Kawiarenka Zdrowia odbywa się na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5). Osoby niezmotoryzowane mogą skorzystać z bezpłatnego autobusu, który o godz. 16.30 odjeżdża z pl. Piłsudskiego.

W środę 14 września o godz. 17.00 Kawiarenkę Zdrowia rozpocznie wykład „Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu”. Wygłosi go lekarz urolog Łukasz Mądry. Po prelekcji wystąpią szlagierowi artyści z Rudy Śląskiej – Arkadia Band.

Październikowa Kawiarenka Zdrowia jest zaplanowana na godz. 17.00 w środę 5 października. „Zdrowie psychiczne wyzwaniem naszych czasów” – to temat wystąpienia dr. Jacka Woszczka. Po tym pouczającym spotkaniu na Scenę Bojków wkroczą śpiewacy – Joanna Wojtaszewska i Kamil Roch Karolczuk, którzy zaserwują publiczności „Operetkową petardę przebojów”.

Wstęp na spotkania Kawiarenki Zdrowia i poczęstunek są bezpłatne. Osoby ze specjalnymi potrzebami, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, na dwa dni przed spotkaniem są proszone o telefoniczny kontakt z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach (pon.–śr. godz. 8.00–16.00, czw. godz. 8.00–17.00, pt. godz. 8.00–15.00) pod nr. tel. 32/239-12-95. Organizatorem Kawiarenki Zdrowia jest Miasto Gliwice.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
14 września | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Wstęp bezpłatny