Grafika informująca o wydarzeniu. W tle pastelowe kolory.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania autorskie, wykłady oraz wystawy wielu artystów – Bibrohut zaprasza na spotkanie ze sztuką w sobotę, 8 czerwca.

 

HARMONOGRAM KOLOROWEGO ŚWIATA SZTUKI 

 

 

 

 

Nazwa działania

 

Opis

 

Godzina/Miejsce

1 Warsztaty Artystyczne – Pracownia UFFO Gliwice Błyskawiczny konkurs plastyczny –  zapraszamy na warsztaty w formie konkursu – powstaną prace w formacie A4 na wylosowany przez uczestnika temat.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich osób od 6 do 18 lat.

Nagrodami będą bony na zajęcia w pracowni UFFO oraz nagrody rzeczowe.

 

 16:00 – 19:00

VII Piętro

2 Warsztaty Artystyczne – Pracownia UFFO Gliwice Warsztaty szydełkowania – obowiązują zapisy mailowe (uffo.info@poczta.fm) – na zajęciach będzie można poznać podstawowe zasady szydełkowania amigurumi.

 

17:00 – 19:00

VII Piętro

3 Warsztaty plastyczne – Liceum Plastyczne w Gliwicach Warsztaty malowania na szkle, gdzie o skupimy się na malowaniu motywów związanych z florą i fauną. Zapisy : sekretariat@halogen.org.pl

+48784 993 217

 15:00 – 18:00

III Piętro

4 Warsztaty plastyczne – Liceum Plastyczne w Gliwicach Rysunek martwej natury na podobraziach malarskich, abyście mogli odkryć piękno prostoty i harmonii w kompozycjach z owoców, kwiatów i innych elementów.                                                      Zapisy sekretariat@halogen.org.pl                        +48 784 993 217

15:00 – 18:00

III Piętro

5 Warsztaty – Liceum Plastyczne w Gliwicach „Wyścigi robotów JIMU” – wyścigi robotów na torze.

 

15:00 – 18:00

III Piętro

6 Warsztaty – Liceum Plastyczne w Gliwicach „Montaż robotów z klocków JIMU”

15:00 – 18:00

III Piętro

7 Warsztaty fotograficzne –  Liceum Plastyczne w Gliwicach Warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych – „Światło w fotografii i w filmie”

Wykładowca wraz z swoją grupą uczniów będą dzielić się wiedzą z podstawowych i bardziej zaawansowanych technik wykonywania zdjęć. W zajęciach może uczestniczyć 10 osób.

15:00 – 18:00

III Piętro

8 Warsztaty „rysowanie nożyczkami” – Tadeusz Patykowski Prelekcja oraz warsztaty z technik wykorzystywanych przez artystę. Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych.

 

 16:00

I Piętro, sala 102

9 Warsztaty „Jak roboty widzą nasz Świat” – Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gliwicki „Jak roboty widzą nasz świat” to wydarzenie interaktywne, prezentujące roboty edukacyjne MakeBlock mBot, Lego Mindstorms NXT 2.0 i EV3 oraz Lego Mindstorms Wynalazca robotów. Wykorzystując autorskie programy i pomysły na zabawę z robotami, pokażemy, że technika jest zabawna, intrygująca, pasjonująca. Naszym gościom wyjaśnimy, jak można zbudować i „wychować” sobie robota.                                     Zapisy : biuro@sep.gliwice.pl.

 16:00 – 17:00

VI Piętro

10 Finał konkursu fotograficznego Mostostal FOTO-ARCH Finał konkursu fotograficznego Mostostal FOTO-ARCH, którego celem było ukazanie piękna architektonicznego budynków Mostostal Zabrze w Gliwicach. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie z Liceum Sztuk Plastycznych Animator, uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu gliwickiego, uczniów TEB Edukacja, kursantów grupy fotograficzne z Miejskiego Domu Kultury w Gliwicach.

 

 18:00

VII Piętro

11 Wykład Barbary Tomaszunas-Owczarczyk Wykład pt. „Piękno malowane igłą…”. Spotkanie autorskie i prezentacja technik haftu krzyżykowego.

 

 17:00

I Piętro, sala 102

12 Warsztaty dla dorosłych – Akademia Humanitas „Prawo od ręki” – możliwość bezpłatnej konsultacji prawnej. Podczas indywidualnego spotkania zainteresowani omówią problem i otrzymają profesjonalną poradę. Na konsultacje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

 

15:00 – 18:00

I Piętro

13 Warsztaty dla dzieci – Akademia Humanitas Gra z Panem Paragrafem „Jak działa prawo?” – zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do zabawy edukacyjnej, podczas której nauczą się podstawowych zasad prawa poprzez interaktywne ćwiczenia z użyciem kart do łączenia ich w pary.

15:00 – 18:00

I Piętro

14 Warsztaty plastyczne dla dzieci – Akademia Humanitas Zajęcia plastyczne „Rysujemy emocje” wraz z wystawą prac stworzonych podczas wydarzenia

15:00 – 18:00

I Piętro

15 Strefa Relaksu – Akademia Humanitas Strefa „Relaks z VR” – sesja relaksacyjna z wykorzystaniem okularów VR

15:00 – 18:00

I Piętro

16 Warsztaty dla dzieci – Fundacja Habitat for Humanity Poland

 

Warsztaty – Mój dom=Moja przestrzeń

Dla dzieci wycinanie domków i ozdabianie ich; rysowanie swojego wymarzonego domu. Pokazywanie i rozmowa o tym, jak mieszkają ludzie na świecie.

Ilość: 15 osób.

 

15:00 – 18:00

VI Piętro

17 Warsztaty dla dorosłych  – Fundacja Habitat for Humanity Poland

 

Dla dorosłych konsultacje z architektem wnętrz, prezentacja o naszej działalności i sytuacji mieszkaniowej w Polsce.

Czas trwania – 2 godziny.

 

15:00 – 17:00

VI Piętro

18 Warsztaty dla dzieci – Fundacja Habitat for Humanity Poland

 

Kreatywnie: ozdabianie drewnianych zawieszek do kluczy, Dekorowanie metodą scrapbookingu, anioły domowe, z makramy.  10-15 osób.

Czas trwania – 2 godziny.

 

15:00 – 18:00

VI Piętro

19 Kiermasz prac artystów na cel charytatywny Celem charytatywnym jest Fundacja Młodzi-Młodym, która wspiera rozwój szkół i klubów sportowych. Dąży do tego żeby pomagać osobom niepełnosprawnym i spełniać marzenia osób indywidualnych.

 

 15:00 – 20:00

Hol – Parter

21 Wystawy Na dwóch piętrach biurowca Biprohut, w kilkunastu salach wystawowych swoje prace zaprezentują następujący artyści:

– Barbara Tomaszunas-Owczarczyk

– Klaudia Górecka – Wolny

– Tadeusz Patykowski

– Jacek Szaleniec

– Ignacy Sorek

– Alek Staff

– Katarzyna Zachtej

– Jadwiga Janowska

– uczniowie TEB Edukacja (fotografia)

– Marta Keler

– Kinga Kowalak

– Natalia Kaftan

– Hanna Garbaciak

– Magdalena Kończarek

– Marianna Buchowicz

– Urszula Cieślik

– Aleksandra Sacha

– Małgorzata Borkowska

– Marta Staciwa

– Julia Faron

– Jakub Bański

– Marta Czarnecka-Tokarz

– Adrian Zert

– Marta Kołodziej

– Maja Kapko

– Magdalena Duda

 18:00 -21:00

VII Piętro

22 Wystawa prac dyplomowych – Liceum Sztuk Plastycznych – Stowarzyszenie Animator Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentują tegoroczne prace dyplomowe.

 

 18:00 – 20:00

VIII Piętro

 

Data wydarzenia:
8 czerwca | godz. 15:00
Miejsce wydarzenia
Bibrohut, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9
Wstęp bezpłatny