infografika przedstawiająca informacje dot. jubileuszu teatru WIT WIT

               Teatr Wit-Wit obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia

Rok 2022 dla Teatru Muzycznego Wit-Wit jest szczególny, ponieważ obchodzi on 20-lecie swojego istnienia. Z okazji jubileuszu właściciele teatru – Ewa i Stanisław Witomscy – zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 23 listopada o godz. 19:00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Jak zapowiadają organizatorzy – w trakcie wieczoru usłyszymy artystów, którzy na przestrzeni tych dwudziestu lat byli lub są nadal związani z Teatrem Wit-Wit. Będzie to okazja do sentymentalnej podróży i interesujących rozmów. Z całą pewnością nie zabraknie artystycznych przeżyć.

Podczas koncertu na scenie Teatru Miejskiego wystąpią: Beata Deutschman, Justyna Hubczyk-Piechota, Justyna Jarząbek, Katarzyna Krajcer, Dominika Kramarczyk, Anna Preszka, Alicja Witomska, Anna Żmuda, Bartłomiej Kardyś, Paweł Oleander, Stanisław Witomski, słuchacze Studia Aktorskiego Teatru Wit-Wit, a także zespół w składzie: Przemek Hanaj (gitara), Mateusz Szewczyk (git. basowa, kontrabas), Krzysztof Kot (perkusja), Karol Chachurski (voc) oraz Adam Rybak (aranż. piano, synth. hammond, loopy).

Nie zabraknie wielkich nazwisk. Podczas koncertu jubileuszowego wystąpi Maciej Pawlak – absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rampa, Teatrem Syrena, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym. Będziemy mogli również usłyszeć znanego publiczności z występów m. in. na gliwickich, gdyńskich i warszawskich deskach teatralnych Andrzeja Skorupę – wokalistę musicalowego, absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Na scenie wystąpi także Karolina Skrzyńska – wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce, swoje miejsce odnalazła też w muzyce filmowej i teatralnej. Koncert poprowadzą Ewa i Stanisław Witomscy.

Organizatorem wydarzenia są: Teatr Muzyczny Wit-Wit, Fundacja Nasza Scena, Studio Aktorskie Teatru Wit-Wit.

Centrum Kultury Victoria jest partnerem wydarzenia.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

źródło: materiały przesłane przez organizatora

Data wydarzenia:
23 listopada | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Teatr Miejski w Gliwicach
Cena biletów:
od 60 zł
Kup bilet