Muzyka pasyjna ponownie zabrzmi w ramach Festiwalu All’improvviso! Już 25. marca w kilka dni po rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha w ramach obchodów Europejskiego Dnia Muzyki Dawnej w Ruinach Teatru Victoria wystąpi Chór Polskiego Radia w Krakowie! Podczas koncertu usłyszymy program wprost nawiązujący do okresu Wielkiego Postu, wypełniony muzyką m.in. Bacha oraz tworzących przed nim Scheina i Schütza, ale także wybitnego przedstawiciela włoskiej muzyki okresu renesansu – Giovanniego Pierluigi da Palestriny! Wraz z Chórem Polskiego Radia wystąpią znakomici instrumentaliści: Julia Karpeta (viola da gamba) oraz Jan Čižmář (lutnia) a także Marcin Świątkiewicz (klawesyn, organy), który razem z dyrygentką Chóru Polskiego Radia w Krakowie, Marią Piotrowską-Bogalecką objęli kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem. Współorganizatorami koncertu są Chór Polskiego Radia w Krakowie, Polskie Radio oraz Program Drugi Polskiego Radia a także Miasto Gliwice, Teatr Miejski w Gliwicach i Towarzystwo Kulturalne FUGA.

Centrum Kultury Victoria poleca:

Muzyka pasyjna ponownie zabrzmi w ramach Festiwalu All’improvviso!

Już 25. marca w kilka dni po rocznicy urodzin Jana Sebastiana Bacha w ramach obchodów Europejskiego Dnia Muzyki Dawnej w Ruinach Teatru Victoria wystąpi Chór Polskiego Radia w Krakowie!

Podczas koncertu usłyszymy program wprost nawiązujący do okresu Wielkiego Postu, wypełniony muzyką m.in.  Bacha oraz tworzących przed nim Scheina i Schütza, ale także wybitnego przedstawiciela włoskiej muzyki okresu renesansu – Giovanniego Pierluigi da Palestriny!

Wraz z Chórem Polskiego Radia wystąpią znakomici instrumentaliści: Julia Karpeta (viola da gamba) oraz Jan Čižmář (lutnia) a także Marcin Świątkiewicz (klawesyn, organy), który razem z dyrygentką Chóru Polskiego Radia w Krakowie, Marią Piotrowską-Bogalecką objęli kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem.

Europejski Dzień Muzyki Dawnej 25 marzec godz. 18.00  Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach

 Koncert muzyki pasyjnej

Komm, Jesu, komm! – Przyjdź, Jezu, Przyjdź!

Chór Polskiego Radia w Krakowie

Maria Piotrowska-Bogalecka – dyrygent, kierownictwo artystyczne

Marcin Świątkiewicz – klawesyn, organy, kierownictwo artystyczne

Julia Karpeta – viola da gamba

Jan Čižmář – lutnia

Współorganizatorami koncertu są Chór Polskiego Radia w Krakowie, Polskie Radio oraz Program Drugi Polskiego Radia a także Miasto Gliwice, Teatr Miejski w Gliwicach i Towarzystwo Kulturalne FUGA.

 

Data wydarzenia:
25 marca | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Cena biletów:
35 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety na koncerty w Gliwicach wkrótce dostępne: w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach, w kasie Teatru Miejskiego w Gliwicach  oraz na stronie ticketmaster.pl