Grafika koncertu Śladami Edyty Stein. Napisy i zdjęcie trzech mężczyzn - muzyków, którzy będą występować

Znane pieśni i tańce muzyki żydowskiej w wykonaniu Trio Varsatile zabrzmią podczas koncertu „Śladami Edyty Stein”. Gliwice są jednym z miast Dolnego i Górnego Śląska, gdzie realizowany będzie projekt promujący postać świętej Edyty Stein. W trakcie wieczoru usłyszymy także ciekawe fakty z życia patronki Europy.

Koncert wykona Trio Versatile, złożone z muzyków orkiestry Opery Wrocławskiej w składzie: Adam Czermak – skrzypce, Paweł Karaś – klarnet, Ashot Drnyan-Babrouski – fortepian.

Wszyscy muzycy w zespole są laureatami szeregu konkursów muzycznych w swoich dziedzinach, a w grudniu 2023 otrzymali wspólnie jako Trio Versatile pierwsze miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w szwajcarskim Lugano w kategorii muzyka kameralna oraz nagrodę specjalną za autorski utwór pt. „Fantazja na tematy z musicalu Skrzypek na dachu”.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU OD 7 MAJA W KASIE KINA AMOK I CENTRUM INFORMACJI KULTURALNEJ I TURYSTYCZNEJ.

Program koncertu złożony jest z autorskich aranżacji zespołu i prezentuje znane pieśni i tańce muzyki żydowskiej. Szczegółowy repertuar:

1. Fantazja na tematy z musicalu „Skrzypek na dachu” (ar. Paweł Karaś/Adam Czermak)
2. „Yiddishe Momme” (ar. Paweł Karaś)
3. „Hava Nagila” (ar. Paweł Karaś)
4. Tematy z filmów „Pianista” i „Lista Schindlera” (ar. Paweł Karaś)
5. „Doina i Skotschma” (ar. Paweł Karaś)
6. „Kolomishka” (ar. Paweł Karaś)
7. „Let’s be happy” (ar. Paweł Karaś)
8. Bela Kovacs – „Pozdrowienia z Bałkan” (ar. Paweł Karaś)
9. Bela Kovacs – „Sholem alekhem” (ar. Paweł Karaś)
10. Serban Nichifor – „Taniec klezmerski”
11. „Odessa Bulgarish” (ar. Paweł Karaś)

Program projektu był już wykonywany przez Trio Versatile na wielu koncertach, m.in. w Filharmonii Dolnośląskiej, Ośrodku Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu, Domu
Edyty Stein we Wrocławiu podczas ceremonii wręczenia nagród im. św. Edyty Stein czy ostatnio 20 stycznia 2024 w Operze Wrocławskiej podczas koncertu kameralnego „Z wizytą u
Skrzypka na dachu”.


Edyta Stein urodzona 12.10.1891 r. we Wrocławiu to szczególna wrocławianka, wybitna uczona zaliczana do czołowych filozofów XX wieku, karmelitanka i święta Kościoła katolickiego, patronka Europy. Przy ulicy Nowowiejskiej 38 we Wrocławiu znajduje się Dom Edyty Stein, który obecnie jest siedzibą Towarzystwa im. św. Edyty Stein. Pochodziła z rodziny żydowskiej, jej ojciec Siegfried Stein pochodził z Gliwic, a matka Augusta Stein z Lublińca.


Koncert został sfinansowany z funduszu promocyjnego ZAW STOART.

Data wydarzenia:
13 maja | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Kino AMOK - Scena Bajka, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice
Wstęp bezpłatny