Stowarzyszenie GTW oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zapraszają na wydarzenie w ramach Alternative Nights in Gliwice:

koncert KONIEC ŚWIATA |durny tour| Fish Basket

KONIEC ŚWIATA

7 października rozpoczyna się druga część trasy promującej nową płytę zespołu „Durny Tour”. Na krążku znalazło się dziesięć premierowych utworów. Nowe kompozycje charakteryzują się nowoczesnym brzmieniem oraz klimatem indie electronic.

fot. Jowita Stęszewska

Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. W swojej twórczości poruszają się w klimatach alternatywnego rocka, folkowego ska-punka oraz ostatnio także trochę w indie electronic. Od 2000 roku zagrali bardzo dużo koncertów w Polsce, a także Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Zespół występował na największych festiwalach, min: Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy itp. Teksty Końca Świata są bardzo ważnym i istotnym elementem ich twórczości. Do tej pory grupa wydała 7 albumów.

Podczas koncertu w Gliwicach będzie miała premierę na winylu pierwsza płyta zespołu „Korzenie”, która pierwotnie wydana została w roku 2000.

https://www.facebook.com/KoniecSwiataOfficial

FATE

FATE powstało w roku 1990 w Ziębicach. Pierwszy materiał „Ananke” na płycie ukazał się w roku 1995 i od razu pozwolił zespołowi zagrać na niezliczonej liczbie koncertów i festiwali. Zgrabne połączenie reggae i punk rocka naszpikowane mocnymi, zaangażowanym tekstami trafiło na podatny grunt, stawiając zespół w równym szeregu ze Światem Czarownic czy Aliansem. Rok 1997 to singiel winylowy „Cyrk jest śmieszny… nie dla zwierząt!” i rok później kolejna płyta „Tworzę i niszczę”. Od tego czasu nowe nagrania można było usłyszeć na koncertach, bo zespół z przerwami, ale wciąż koncertuje. W roku 2016 ukazała się składanka „25 lat i 25 zim”.

Fish Basket

Zespół Fish Basket to trio w klasycznym rockowym składzie, czyli gitara, bas i perkusja. Swoje mocno zróżnicowane inspiracje sprowadzili do wspólnego mianownika we własnych kompozycjach. Ich absorbujące wyobraźnię słuchaczy długie utwory często zaskakują zwrotem akcji i kierunkiem w którym podążają muzycy.

fot. FB Fish Basket

Bramka – 18:30. Start – 19:30

Wydarzenie w ramach Alternative Nights In Gliwice, które jest organizowane przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu CK Victoria w Gliwicach.

Data wydarzenia:
7 października | godz. 19:30
Miejsce wydarzenia
CKS Mrowisko, Klub Spirala ul. Pszczyńska 85
Cena biletów:
od 50 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety w przedsprzedaży 50,00 zł w dniu koncertu: 60,00 zł.