Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

spotkanie autorskie z Ludwiką Włodek, socjolożką i reporterką, adiunktką na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytelnicy znają ją przede wszystkim z książek biograficznych. „Pra. Iwaszkiewiczowie. Opowieść o rodzinie” przez kilka miesięcy nie schodziła z list bestsellerów i była nominowana do kilku ważnych nagród. „Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia” to z kolei historia legendy, inteligentnego, świetnego wspinacza, który tworzył atmosferę w schronisku na Morskim Oku i aktywnie działał w krakowskim klubie „Pod Jaszczurami”.
Miłośnicy literatury faktu doceniają ogrom pracy, jaki Ludwika Włodek wkłada w przygotowanie każdego reportażu. Potwierdza to ciepły odbiór takich tekstów jak: „Wystarczy przejść przez rzekę” oraz książki „Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji”. Jej najnowsza książka: „Buntowniczki z Afganistanu” to sugestywne, niecodzienne spojrzenie na życie kobiet, ich trudną walkę o niezależność. Ludwika Włodek zna bohaterki swoich reportaży od lat, przyjaźni się z nimi. Udowadnia, że kobieca solidarność nie zna granic.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Radia Katowice.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
27 września | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach - Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
Wstęp bezpłatny