Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim, poetą, prozaikiem, animatorem kultury, autorem kilkunastu książek dla dzieci i jednej dla dorosłych.
Łukasz Dębski jest zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie pt. „Pisz do Pilcha”. Publikował m.in. w „Misiu” i „Polityce”. Jego teksty tłumaczone były na angielski, niemiecki, rosyjski i czeski. Mieszka i pracuje w Krakowie. W jego kawiarni „Cafe Szafe” można wypić kawę w szafie i przy okazji wziąć udział w spotkaniach literackich. „Cafe Szafe” to również tytuł wydanego w 2006 r. zbioru opowiadań o stałych bywalcach kawiarni. Książka została przetłumaczona na język czeski. Jedno z opowiadań mogli poznać też czytelnicy „Guardiana”. Książki dla dzieci pisze od 2001 roku, to wtedy debiutował zbiorem „Wiórki wiewiórki”. Serca młodych czytelników zdobył serią książek „Pociąg z literkami”. Ciepło przyjęte były również jego młodzieżowe przewodniki po Grecji, Włoszech i Francji. Pisarz jest aktywnym społecznikiem, działa w Fundacji Czas Dzieci. Jest Prezesem Fundacji Burza Mózgów i Dyrektorem Festiwalu Literatury dal Dzieci.

Uwaga! Obowiązuje rezerwacja miejsc: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
29 września | godz. 10:00
Miejsce wydarzenia
Sala widowiskowa Centrum Sportowo Kulturalnego „Łabędź”, ul. Partyzantów 25
Wstęp bezpłatny