Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, które poprowadzi Agnieszka Strzemińska.

 

Magdalena Grzebałkowska – polska pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”. Absolwentka studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała biografią ks. Jana Twardowskiego. Autorka bestsellerowych i nagradzanych książek: „Beksińscy. Portret podwójny”, „1945. Wojna i pokój”, „Komeda. Osobiste życie jazzu” oraz „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę 1945. Wojna i pokój a w 2022 za książkę Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia. Precyzyjna dokumentacja, wnikliwa analiza oraz interesujący styl to cechy szczególne wyróżniające twórczość Magdaleny Grzebałkowskiej.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKDiN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
10 października | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
Wstęp bezpłatny