Grafika informująca o Majówce z kulturą. Czarne tło i napisy białe i czerwone.

Chociaż w nazwie pojawia się słowo „majówka”, zabawę zaczynamy już 29 kwietnia. Na początek silent disco, czyli cicha dyskoteka w Ruinach Teatru Victoria, dzień później – kreatywna Aleja Sztuki, a na finał – 1 maja – koncert Michała Pepola „Kora nieskończoność”.

30 kwietnia Aleja Przyjaźni zmieni nazwę na… Aleja Sztuki. Będzie to inauguracja tegorocznego sezonu imprez plenerowych organizowanych przez Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Plan dnia:

  • Warsztaty cyrkowe 11:00-12:00
  • Warsztaty stacjonarne, plastyczne – 12:00 – 18:00
  • I set plenerowy 12:00-13:30 (dzieci 7-11)
  • II set plenerowy 14:00-16:30 (dzieci od 12 i dorośli)
  • Pokaz cyrkowy 17:00-18:00

Niezły cyrk! Warsztaty cyrkowe i pokaz cyrkowy

Staniemy na głowie, żeby tego dnia wszyscy – starsi i młodsi – bawili się dobrze! Z akrobatyczną zwinnością, rozruszamy Aleję Przyjaźni. Będziemy żonglować, do zabawy wciągniemy publiczność i wykorzystując sztukę improwizacji stworzymy wiosenne widowisko.

Artyści w akcji | Warsztaty stacjonarne

Czapki z głów przed Waszą kreatywnością, talentem i umiejętnościami! Na Alei Sztuki nie może zabraknąć twórczych warsztatów. Wiemy też, że jest to pozycja wyjątkowo lubiana przez uczestników naszych wydarzeń (sprawdziliśmy to podczas wielu plenerowych wydarzeń w minionym roku).

W planie:

Twoja Brocha | brochy, broszki z materiałów recyklingowych, tkanin, filcu, klejone lub szyte

Zapuszkowane Grubosze | tworzenie kolorowych kwietników z roślinami gruboszowatymi z wykorzystaniem pomalowanych puszek po żywności

Czapki z głów | kuglarskie nakrycia głowy, cyrkowe kapelusze, pióra, papier, kolorowe materiały, wiosenne inspiracje i pomysły zupełnie od czapy

Pracownia artystyczna pod gołym niebem | Plener malarski

Sztalugi, płótna, farby i nieograniczona wyobraźnia. To wszystko połączy się w działaniu twórczym w centrum miasta. Temat przewodni to impresjonizm. Poznamy genezę powstania plenerów malarskich, dowiemy się, jak stworzyć własne farby, czym jest tempera jajeczna, a ostatecznie – przelejemy na płótno swoje wizje. W plenerowej pracowni artystycznej wspólnie stworzymy pracę plastyczną, gdzie nasze impresje nabiorą kształtu, pełnego barw i nietuzinkowych pomysłów. Instruktorami będą artyści związani z pracownią DaVinci z Gliwic.


Uwaga! Na plener malarski obowiązują zapisy. Linki do formularzy zapisu:

Jeśli przekroczona zostanie liczba zgłoszeń to formularz będzie nieaktywny, prosimy o kontakt telefoniczny w celu wpisania na listę rezerwową, tel: +48 32 444 28 12, wewn. 15.


Na dźwięku oparte | Koncert Sambor Dudziński „Dźwiękowiązałka” 

Przed Państwem Sambor Dudziński! Sześcioosobowy zespół w jednej osobie. Wszechstronny muzyk, aktor teatralny i musicalowy, wokalista, kompozytor,  wynalazca, obsługujący rozbudowane instrumentarium. Artysta czaruje publiczność dźwiękami, przedstawia fabułę przez interakcję z widownią i przy użyciu mnóstwa instrumentów: elektronicznego fortepianu, organów, zestawu perkusyjnego, akordeonu dętego, saksofonu oraz instrumentów etnicznych (duduk, flety, drumle, didgeridoo, berimbao, kopytnik, cabasa, dzwonki chromatyczne). Całość uzupełniają: wokal i chórki. Rolę ruchomej sceny o pedałowym napędzie, z własnym systemem zasilania, nagłośnieniem i oświetleniem pełni trójkołowy pojazd zbudowany na bazie przedwojennej “zgrabiarki konnej”.

Organizatorem MAJÓWKI Z KULTURĄ jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Data wydarzenia:
30 kwietnia | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny