Grafika informująca o koncercie Michała Pepola pod tytułem Kora Nieskończoność. Czerwone tło, w półmroku postać mężczyzny.

„Kora nieskończoność” to solowy debiut fonograficzny Michała Pepola. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej.

Kora inspiruje artystów

Kora była jedną z najbardziej uzdolnionych i wielowymiarowych artystek polskiej sceny muzycznej. Jej ogromny dorobek artystyczny jest inspiracją dla wielu twórców. Nic więc dziwnego, że kolejni muzycy pochylają się nad twórczością wokalistki. W 2021 roku płytę pt. KORA wydał Ralph Kaminski, natomiast w marcu 2022 ukazał się album zatytułowany Zaczynam się od miłości, na którym piosenki powstałe do nigdy wcześniej niepublikowanych tekstów Kory zaprezentowała Natalia Przybysz.

Ostatniego sierpnia 2022 światło dzienne ujrzał solowy debiut fonograficzny Michała Pepola – Kora nieskończoność. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych nagrań Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza (męża Kory). Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim nowości, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę.

Michał Pepol

Jest wiolonczelistą, kompozytorem i współzałożycielem Royal String Quartet, producentem oraz autorem muzyki teatralnej. Artystą, którego twórczość nie mieści się w ramach jednego gatunku. Wiecznie głodny nowych doświadczeń i nieoczywistych dźwięków. Współpracuje z Pawłem Mykietynem, nagradzanym za muzykę filmową m.in. do kilku produkcji Jerzego Skolimowskiego, takich jak: „IO”, „Essential Killing”, „33 sceny z życia”, gra także jako instrumentalista w projekcie „Kora” Ralpha Kamińskiego.

Organizator: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Data wydarzenia:
1 maja | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Cena biletów:
od 40 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety w przedsprzedaży do kupienia w cenie 40 zł. W dniu koncertu - 50 zł.