Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które współpracują z wolontariuszami. Na wspólne świętowanie oraz przekazanie wyrazów uznania dla osób pracujących bezinteresownie zaprasza Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, które na co dzień wspiera wolontariuszy. 

W tym roku dla wolontariuszy i mieszkańców Gliwic przygotowano kilka atrakcji. Aby wziąć udział w wydarzeniu i wspólnie świętować, wystarczy przyjść w poniedziałkowe popołudnie (5 grudnia) na gliwicki rynek i poznać bliżej gliwicki świat wolontariatu.  Jest to świat kolorowy, pełen możliwości rozwoju pasji i szlachetnych działań.

RYNEK – 5 grudnia. Pokażmy wolontariat całemu miastu!

Tegoroczne obchody rozpoczną się 5 grudnia 2022 o godz. 17.00. Na płycie Rynku powstanie scena, na której zaprezentowana zostanie premiera utworu „NIEZAWODNI” zespołu VELVETEVE z wolontariuszkami Centrum 3.0 pod kierownictwem Evy Aksamit. Utwór ten dedykowany jest wszystkim gliwickim wolontariuszom jako podziękowanie za ich trud, zaangażowanie i niesienie bezinteresownej pomocy.

Prócz muzycznej niespodzianki na scenie swoje występy zaprezentuje również organizacja pozarządowa „Artystyczna Pozytywka”.

Każdy mieszkaniec będzie mógł na chwile przeobrazić się w #niezawodnego superbohatera, jakim bez wątpienia jest Wolontariusz, i zrobić sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanej na tę okazję fotościance. Wspólnie ze „Stacją Artystyczną Rynek” stworzymy malarskie dzieło sztuki, którego współautorem może być każdy z nas. Artystycznie pokażemy, czym dla nas jest wolontariat.

Nie zabraknie najważniejszych  – czyli wolontariuszy, którzy w oznakowanych kamizelkach wraz z  grupą artystyczna Galimatias rozdawać będą słodkie upominki.

O możliwości wolontariatu w Gliwicach opowiedzą i odpowiedzą na ewentualne pytania pracownicy Centrum 3.0. Poczęstują także zimową herbatką od serca. Będzie muzycznie, artystycznie i smacznie, a nad całością przebiegu będzie czuwać prowadząca show grupa Pozyton Sound System.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich mieszkańców, wolontariuszy z  fundacji, stowarzyszeń  i instytucji kultury, którzy mają otwarte serca i bezinteresownie niosą pomoc, ale także osoby, które w przyszłości chciałby się włączyć w działania wolontaryjne.

CECHOWNIA GLIWICE – 9 grudnia

Drugim etapem obchodów Dnia Wolontariusza będzie spotkanie gliwickich wolontariuszy, przedstawicieli organizacji, koordynatorów wolontariatu. Odbędzie się ono w piątek – 9 grudnia o godz. 18.00 w Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35a. Całość wydarzenia oficjalnie otworzy Pan Prezydent Adam Neumann.

W programie między innymi:

– Agnieszka Jagła GTW oraz Leszek Losza CIS – opowiedzą na temat wolontariatu na rzecz pomocy Ukrainie.

– Anna Guzek – przypomni temat niezawodnych młodych rowerzystów, którzy wykręcili kiilometry dla gliwickiego hospicjum.

Na koniec zaprosimy wszystkich do wspólnej zabawy przy dobrej muzyce. Liczba miejsc na spotkanie 9 grudnia w Cechowni jest ograniczona, a więcej informacji o sposobie zgłoszenia oraz specjalny formularz znajdują się na stronie www.gods.gliwice.pl.

źródło: materiały organizatora http://www.gods.gliwice.pl

Organizator: Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych

Plakat dnia wolontariusza. Morskie tło. Żółte i białe napisy. Na środku odznaka jak supermana, z literą "W"

Data wydarzenia:
5 grudnia | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Rynek
Wstęp bezpłatny