Grafika wydarzenia Jazz w Ruinach. Składa się ze zdjęć muzyków

Zapraszamy na czwarty dzień jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach. W tym roku zaprezentujemy Państwu wyśmienitych i bardzo interesujących artystów.

Jazz w Ruinach to platforma porozumienia pomiędzy muzyką, grafiką i sztukami wizualnymi. W każdy dzień koncertowy będzie można oglądać też finał konkursu plakatu – kilkadziesiąt najlepszych wydrukowanych prac z całego świata, a do tego wiele innych atrakcji!

STRONA FESTIWALU (link)


1 koncert – godz. 19:00

Mike Parker Trio (USA)

Przygotujcie się na niezapomniany muzyczny wieczór z Mike Parker Trio – nowatorskim projektem nowojorskiego kontrabasisty i kompozytora Mike’a Parkera. Magazyn JazzPRESS opisał jego muzykę jako „genialną symbiozę każdego gatunku”, pełną oryginalności, świeżości i nieprzewidywalności.

W skład zespołu wchodzą:

– Mike Parker – kontrabas, kompozycje

– Wojciech Lichtański – saksofon altowy

– Maksymilian Olszewski – perkusja

Muzyka Mike Parker Trio czerpie inspiracje z szerokiego spektrum – od Charlesa Mingusa i Radiohead po Maurice’a Ravela i A Tribe Called Quest. Doświadczenie i chemia między muzykami, z którymi Parker współpracował przez ostatnią dekadę, gwarantują niezapomniane doznania na żywo.

Nie przegapcie okazji, aby usłyszeć na żywo kompozycje Parkera oraz interpretacje utworów jego ulubionych artystów. Przyjdźcie i zanurzcie się w niezwykłym świecie muzyki Mike Parker Trio podczas festiwalu Jazz w Ruinach!


2 koncert – godz. 21:00

Margo Zuber – Cisza

Margo Zuber – Cisza to zespół, który wprowadza słuchaczy w świat unikalnych dźwięków i głębokich emocji. Debiutancki album wybitnej wokalistki – „Cisza”, zawiera autorskie kompozycje Margo, które łączą organy Hammonda grające partie basu z fortepianem, tworząc niepowtarzalne brzmienie.

Tytuł albumu odzwierciedla stan odosobnienia i introspekcji, gdzie cisza przeplata się z natłokiem myśli. Muzyka zespołu zachęca do zatrzymania się i refleksji, prowokując do odnalezienia spokoju w chwilach ciszy.

Skład zespołu:

– Margo Zuber – wokal

– Kajetan Galas – organy Hammonda

– Mateusz Pałka – fortepian

– Grzegorz Pałka – perkusja

To wyjątkowa okazja by w Gliwicach doświadczyć magii muzyki wybitnej Margo Zuber – z płyty „Cisza” na żywo podczas festiwalu Jazz w Ruinach. To będzie wieczór pełen niezapomnianych dźwięków i głębokich przeżyć, szczególnie że Kajetan Galas to tg. Jazz Forum od kilku lat najlepszy organista jazzowy w Polsce!

· Margo Zuber – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczycielka śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach, koncertowała w Polsce, Europie i Azji. Laureatka licznych nagród, w tym nagrody specjalnej Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

· Kajetan Galas – organista i pianista, wielokrotny laureat Pierwszego Miejsca w kategorii Organy według magazynu Jazz Forum. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, lider formacji Organ Spot, współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Michałem Urbaniakiem i Stanisławem Soyką.

· Mateusz Pałka – pianista jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Laureat prestiżowych nagród, występował w wielu krajach Europy, współpracował z wybitnymi artystami polskiej i europejskiej sceny jazzowej.

· Grzegorz Pałka – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu nagród na konkursach i festiwalach jazzowych. Współpracował z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Henryk Miśkiewicz i Piotr Orzechowski.


Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club przy współudziale Centrum Kultury Victoria oraz Miasta Gliwice.
Data wydarzenia:
10 sierpnia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
hala modeli GZUT, ul. Wincentego Pola 7
Cena biletów:
50 zł
Kup bilet