Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza do Ruin Teatru Victoria w Gliwicach na nowy projekt Tria Bastarda z zespołem Holland Baroque.

Natchniona poezja średniowiecznych mistyczek stała się źródłem inspiracji i punktem wyjścia dla współpracy dwóch wyjątkowych zespołów – tria Bastarda, znanego z unikalnego brzmienia i niezwykle oryginalnych reinterpretacji muzyki dawnej oraz Holland Baroque – renomowanej orkiestry barokowej, która od wielu lat zaskakuje swych słuchaczy nowatorskim podejściem i otwartością na artystów spoza świata muzyki klasycznej.

To już drugi koncert Tria Bastarda w Gliwicach. Zespół, który oczarował nas podczas Majówki z Kulturą, tym razem zaprezentuje się wraz z zespołem Holland Baroque. Usłyszymy utwory z najnowszej płyty „Minne”, która będzie miała polską premierę dokładnie w dniu koncertu w Gliwicach. „Minne” – czyli miłość. Na jednej scenie stanie Holland Baroque – zespół muzyki dawnej oraz oryginalny polski głos grupy folk-jazzowej łączącej brzmienie klarnetu, wiolonczeli i klarnetu kontrabasowego.mówi Łukasz Kwaśniewski, zastępca Dyrektora ds. programowych Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Bastarda w Ruinach Teatru w Gliwicach/ fot. M. Buksa

Sercem projektu jest poezja XIII-wiecznej brabanckiej mistyczki – Hadewijch, która w subtelny i sugestywny sposób opisuje różne oblicza miłości. Muzycy tria Bastarda i Holland Baroque postanowili namalować te odcienie językiem dźwięków. Posiłkując się twórczością Hildegardy z Bingen, chorałami gregoriańskimi i tekstami biblijnymi artyści skomponowali własny program, będący mieniącą się kolorami, współczesną opowieścią o miłości.

Koncert odbędzie się w miejscu równie niesamowitym, co sama muzyka – w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.

Zbudowane w 1890 roku były największym i najbardziej reprezentacyjnym obiektem tego typu na Górnym Śląsku. W 1945 roku został spalony przez żołnierzy radzieckich, a obecnie, utrzymywany jako stała ruina, jest jednym z najciekawszych obiektów kulturalnych w regionie i służy prezentowaniu niestandardowych przedsięwzięć artystycznych.

Na koncert obowiązują bilety:

– normalny – 70 zł

– ulgowy (za okazaniem przy wejściu na koncert karty mieszkańca lub seniora) – 56 zł

Wszystkie miejsca są siedzące, nienumerowane.

Wydarzenie organizowane w ramach Gliwickiego Festiwalu Kultury KULTURALIA. 

Data wydarzenia:
17 czerwca | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Aleja Przyjaźni
Cena biletów:
56, 70 zł zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Możliwość zakupu biletów online lub stacjonarnie: Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, ul. Dolnych Wałów 3 (od 30.05).Tańsze bilety dostępne dla posiadaczy karty mieszkańca lub karty seniora.