Centrum Kultury Victoria poleca:

W sobotę 7 maja 2022 wystąpi młodzież gliwickich zespołów teatralnych i wokalnych MDK w Gliwicach oraz utalentowana młodzież z Ukrainy min. Monika Glazer, w jej wykonaniu usłyszymy m.in. wzruszającą Modlitwę za Ukrainę.

Ponadto na scenie usłyszymy w języku polskim i ukraińskim utwory Tarasa Szewczenki, Wasyla Stusa oraz współczesną poezję ukraińską; znane pieśni dawnej Ukrainy oraz te nowe, piosenki powstałe ostatnio w trakcie wojny rozpętanej przez rosyjskich najeźdźców.

Koncert, widowisko „Nie zabijajcie dzieci” jest głosem protestu młodzieży gliwickiej, i młodych Ukraińców, którzy zatrzymali się w naszym mieście uciekając przed wojną, na przemoc, morderstwa i gwałty na dzieciach, na niewinnych cywilach. Protestem przeciwko wojnie i pragnieniem wsparcia tych, którzy walczą i pozostali na Ukrainie. W trakcie koncertu będzie można wesprzeć finansowo akcję na rzecz pomocy dla Ukrainy – będzie dostępna puszka Caritasu. Dwa ostatnie koncerty przyniosły dochód z datków publiczności 1939,90 zł. Bardzo dziękujemy i zapraszamy.

7 maja 2022
Scena Stara Kotłownia, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
ul. Barlickiego 3, godz.19:00

opieka artystyczna: Jakub Turkiewicz, Joanna Koćwin

reż. i scenografia: Aleksander Smoliński

ORGANIZATOR:
Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach tel. 32 232 69 54 www.mdk.gliwice.pl

 

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez organizatorów.

Data wydarzenia:
7 maja | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Bezpłatne wejściówki można odebrać na portierni MDK. Będziemy zbierać datki do puszki Caritas. 7 maja 2022 Scena Stara Kotłownia, ul. Barlickiego 3