Plakat reklamujący wydarzenie Niepełnosprawni. Pełnosprawni w zabawie. 9 grudnia 2022. Warsztaty i koncert. Z lewej strony kolorowe koło ułożone z różnych instrumentów.

„Niepełnosprawni. Pełnosprawni w zabawie” to projekt, który uzyskał wsparcie w ramach programu „Start-up kulturalny”. Jego celem jest pomoc w integracji społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie z resztą społeczeństwa. 9 grudnia w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków odbędą się warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnością oraz koncert dla wszystkich!

Warsztaty muzyczne poprowadzą znani śląscy bluesmani: Kajetan Drozd i Krzysztof Wydro. Początek o godzinie 12:00. Uwaga, liczba miejsc ograniczona.

Część koncertową – o godzinie 16:00 – otworzy występ zespołu Niezły Zamot, składający się z podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Gliwicach. Później na scenie zobaczymy profesjonalnych muzyków, lubianych i cenionych na Śląsku: Duet KSW – zespół roku wg BLUES TOP 2020, zwycięzcy Rawy Blues 2018 oraz Honky Tonk – zespół, który podbija serca publiczności twórczością własną oraz zaskakującymi coverami.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Niepełnosprawni. Pełnosprawni w zabawie” jest Michał Starzyński, społecznik zaangażowany m.in. w sprawy osób niepełnosprawnych.

Poziom świadomości społeczeństwa w zakresie sytuacji osób niepełnosprawnych skutkuje mylnym wyobrażeniem, a uprzedzenia i negatywne stereotypy przejawiają się w chęci unikania jakiegokolwiek kontaktu z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Celem organizacji wydarzenia jest integracja! Tym bardziej zachęcamy wszystkich do udziału w bezpłatnych koncertach! – mówi Michał Starzyński.

Wydarzenie uzyskało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.

Niepełnosprawni. Pełnosprawni w zabawie.

Data wydarzenia:
9 grudnia | godz. 12:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Bezpośredni kontakt do organizatora: 665 453 571