Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

koncert „Nie zabijajcie dzieci”.

Kolejny koncert, podczas którego na jednej scenie stanie młodzież gliwickich zespołów teatralnych i wokalnych MDK w Gliwicach oraz utalentowani młodzi artyści z Ukrainy, m.in. zjawiskowa Monika Glazer, w jej wykonaniu usłyszymy m.in. wzruszającą Modlitwę za Ukrainę.

Na scenie usłyszymy w języku polskim i ukraińskim utwory Tarasa Szewczenki, Wasyla Stusa oraz współczesną poezję ukraińską; znane pieśni dawnej Ukrainy oraz te nowe, piosenki powstałe ostatnio w trakcie wojny rozpętanej przez rosyjskich barbarzyńców.

Koncert – widowisko „Nie zabijajcie dzieci” jest głosem protestu młodzieży gliwickiej i młodych Ukraińców, którzy zatrzymali się w naszym mieście uciekając przed wojną – przeciw przemocy, morderstwom i gwałtom na dzieciach, na niewinnych cywilach. Protestem przeciwko wojnie i pragnieniem wsparcia tych, którzy walczą i pozostali na Ukrainie.

W trakcie koncertu będzie można wesprzeć finansowo akcję na rzecz pomocy dla Ukrainy (puszka Caritas). Trzy ostatnie koncerty przyniosły dochód 2430,80 zł z datków publiczności.

Bardzo dziękujemy i oczekujemy na Wasze wsparcie!

Opieka artystyczna: Jakub Turkiewicz, Joanna Koćwin i Aleksander Smoliński

 

Data wydarzenia:
11 czerwca | godz. 19:15
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków
Wstęp bezpłatny