Plakat Nocy Świętojańskiej - na nim informacje dotyczące wydarzenia. Zielone tło z elementami roślinnymi.

Tej nocy Aleja Przyjaźni zamieni się w miejsce sobótkowych obrzędów – nie zabraknie śpiewów, ognia i blasku – już 23 czerwca Noc Świętojańska z Centrum Kultury Victoria!

 

19.00 | OTWARCIE LETNIEGO TARASU RUIN TEATRU 

Strefa, w której podczas uciążliwych poszukiwań kwiatu paproci, znajdziecie miejsce na odpoczynek oraz zaspokoicie głód i pragnienie, a to wszystko w przytulnej, letniej atmosferze!

 

20.00 | SPEKTAKL Pieśń Świętojańska | TEATR A GLIWICE

Opowieść o miłości czerpiąca z motywów staropolskich i słowiańskich – utrzymuje aurę literatury sielankowej na czele z Pieśnią Świętojańską o Sobótce Jana Kochanowskiego i sielankami Szymona Szymonowica. Motywy Arkadii/Edenu, obrzędów sobótkowych, pochwała tańca, pieśń miłosna, obrzędy weselne, a także życie pasterskie – splecione w uniwersalną, malowniczą fabułę, tkaną z metafor – przejrzystych na tyle, by sprawić prostą, oczywistą radość odbiorcom widowiska.

Piękna nocy, życz pogody ~ Jan Kochanowski Pieśń Świętojańska o Sobótce

 

21.00 | KONCERT KIRSZENBAUM

Kirszenbaum to nie tylko nowoczesna post-rockowa muzyka, ale przede wszystkim unikatowe teksty inspirowane literaturą i popkulturą. Kacper Szpyrka (skrzypce)  i Jakub Wiśniewski (wokal, gitara, stombox) wchodzą w żartobliwą, tekściarską polemikę z dziełami literatury i ich twórcami – Franz PuKafka, Émile Zola & kokakola – podtrzymując przy tym, niesztampowo, tematykę współczesnej codzienności.

Satyrycznie, groteskowo, literacko, post-rockowo!

 

22:22 | POKAZ ŚWIATEŁ | TANCERZE OGNIA AZISLIGHT

Jedno z widowisk tancerzy Azislight mieliście okazję podziwiać na ubiegłorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tym razem, artyści zaprezentują swój nowy repertuar związany z tradycjami obchodów Nocy Kupały.

 

Zapraszają Prezydent Gliwic Adam Neumann oraz Centrum Kultury Victoria

Media patronackie: Dzisiaj w Gliwicach, Nowiny Gliwickie, Radio CCM

 

 

 

Data wydarzenia:
23 czerwca | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny