Kilkanaście osób stojących na scenie. Niektórzy w rękach trzymają instrumenty i kwiaty. Wszyscy odświętnie ubrani.

Zgodnie z tradycją, zapoczątkowaną w Gliwicach w 2017 roku, zapraszamy na koncertowe zakończenie karnawału. Podczas muzycznych ostatków – w wiedeńskim i tanecznym stylu – wystąpi Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA.

Usłyszymy przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach.

 Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA – w dziesięcioosobowym składzie – wykona nowy program artystyczny, bez dyrygenta pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Całość opowiadając w ciekawy i dowcipny sposób o historiach towarzyszących powstaniu tych tanecznych przebojów opowie prelegentka koncertu.

W programie zespołu znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów takich jak: Johann Strauss, Josef Strauss, Edward Elgar, Jo Knümann, Angel Villoldo. Jak co roku w nowym programie zespołu, usłyszymy również premierowe wykonania nowych aranżacji przebojów polskiej muzyki filmowej, przygotowanych specjalnie dla gliwickiej publiczności.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska.

Organizatorem koncertu są Agencja Artystyczna WENA oraz Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Zaproszenie na koncert Ostatki 2023 w wykonaniu zespołu muzyki salonowej eleganza

Data wydarzenia:
19 lutego | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Scena Bajka, ul. Dolnych Wałów 3
Cena biletów:
55 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia w kasie Teatru Miejskiego oraz Sceny Bajka-Kina Amok oraz online na: www.teatr.gliwice.pl oraz www.amok.gliwice.pl