Grafika informująca o wydarzeniu. Na niej: instrumenty muzyczne i liście.

Zapraszamy w muzyczną podróż na salony XIX-wiecznej Europy, w którą – tradycyjnie już – zabierze nas Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA. 18 czerwca (niedziela) w samo południe zmienimy ogród Willi Caro w Otwarty Salon Muzyczny. Wstęp wolny.

O godz. 12:00 rozpocznie się koncert, podczas którego usłyszymy czardasze, polki, walce, serenady, uwertury, wiązanki, marsze i tańce. Muzycy zaprezentują wersje instrumentalne znanych, a także czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak Johann Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Heinz Crucius, Oscar Fetras, Matos Rodriguez, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond.

Harmonogram VII Otwartego Salonu Muzycznego:

18 czerwca, g. 12.00, taras Willi Caro

15 października, g. 12.00, sala kameralna PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach

TO JUŻ SIÓDMA EDYCJA CYKLU

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA, który tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Premierowy koncert Otwartego Salonu Muzycznego odbył się w Parku Chopina. Projekt zdobył stałe grono sympatyków, które każdego roku się powiększa.

PROPOZYCJA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Miejsce wydarzenia oraz sposób prezentacji muzyki przez ELEGANZĘ to także doskonała okazja dla rodziców i opiekunów na wprowadzenie dzieci w świat kultury i uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych.

Organizator: Centrum Kultury Victoria, Agencja Artystyczna WENA

Data wydarzenia:
18 czerwca | godz. 12:00
Miejsce wydarzenia
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Wstęp bezpłatny