Grafika koncertu w wykonaniu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Napisy

Na drugi koncert tegorocznego cyklu Otwarty Salon Muzyczny w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA zapraszamy do Parku Chopina. 18 sierpnia – w samo południe – spotkamy się przy pomniku Chopina, by wysłuchać muzyki wielu kompozytorów klasycznej muzyki tanecznej rodem z XIX-wiecznej Europy.

ELEGANZA zaprezentuje walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce – autorstwa zarówno znanych (jak Johann Strauss), jak i czasem już zapomnianych kompozytorów. Uzupełnieniem programu będą nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Otwarty Salon Muzyczny zyskał grono wielu odbiorców, którzy cenią możliwość wysłuchania muzyki granej na żywo w pięknym otoczeniu i przyjaznej atmosferze. Z tej okazji chętnie korzystają także rodziny z małymi dziećmi – miejsce oraz sposób prezentacji muzyki przez Eleganzę sprzyjają wprowadzeniu najmłodszych w świat kultury.


Otwarty Salon Muzyczny ELEGANZA 2024 – terminarz koncertów

  • 18.08.2024 r. – godz. 12:00, Park Chopina pod pomnikiem Chopina / wstęp wolny
  • 20.10.2024 r. – godz. 12.00, Palmiarnia miejska w Gliwicach / obowiązują bilety wstępu do Palmiarni

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.


Organizatorami koncertów są Centrum Kultury Victoria w Gliwicach oraz Agencja Artystyczna WENA.

Data wydarzenia:
18 sierpnia | godz. 12:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina
Wstęp bezpłatny