ParkoweBANNER 1500x750

Parkowe Lato
27 sierpnia 2022, godz. 19.30, Park im. F. Chopina w Gliwicach

IMG_5892Zespół ŻUKI z Bydgoszczy – od początku występują w tym samym składzie – Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka oraz od kilku lat Joachim Perlik. Swoją profesjonalną, muzyczną, magiczną podróż rozpoczynali 17.02.1987 podczas kultowego Wydarzenia Automobilistów w warszawskim, prestiżowym Hotelu Forum, u boku plejady Gwiazd polskiej Estrady. Potem zaczęły pojawiać się kolejne propozycje w kraju i za granicą, wielokrotnie kreowane przez sam zespół.

Ulubionym miejscem prezentacji stało się też Trójmiasto, z częstym udziałem chociażby w Sopot Festival, finałach Wyborów Miss Polonia, Jarmarku Dominikańskim i wielu Wydarzeniach. W ofercie grupy są między innymi projekty z Orkiestrami Symfonicznymi, musical Tribute To The Beatles YESTERDAY, Wielcy Nieobecni Estrady i Przebojowe Koncerty z muzyką The Beatles, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena i innych oraz autorskimi piosenkami z płyt Moment, Dom.

Dotychczas od 1987 roku występowali w 16. krajach, także z wieloma światowymi Gwiazdami Muzyki, również na prestiżowych Festiwalach, Koncertach. Wspominają Spotkania na wspólnej z scenie z Electric Light Orchestra, The Rubettes, Slade, The Trogs, Bad Boys Blue, Smokie i wielu Innymi. Koncertowali wielokrotnie praktycznie w całej Europie oraz USA, Kanadzie, Libanie, Izraelu.

Od wielu lat współpracują z Orkiestrami Symfonicznymi polskich i zagranicznych Filharmonii oraz także z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich, uczestnicząc w różnych projektach. Ostatni to, Historia Rocka Symfonicznie z Rock Symphony Orchestra,a jego pierwsza część jest do obejrzenia w serwisie YouTube.
Aktualnie rozwija się kolejny międzynarodowy projekt Aleja Rocka Symfonicznie, z Artystami, Orkiestrą, Chórem, Baletem z Ukrainy.
W tym roku Żuki w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka oraz Joachim Perlik, świętują Jubileusz 35. Lecia działalności.

 

 

Data wydarzenia:
27 sierpnia | godz. 19:30
Miejsce wydarzenia
Park im. Fryderyka Chopina, Gliwice
Wstęp bezpłatny