Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

koncert Piotra Selima.

Piotra Selima PaskudoFonia będzie gościć drugi raz po czterech latach od poprzedniego koncertu. Jak wtedy narratorem spotkania będzie autorka tekstów większości piosenek Piotra – Hanna Lewandowska.

Piotr Selim – kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 23 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół z którym nagrał 13 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem”, w którym zaśpiewał wiersz J. Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin a w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 i 2017 rok. Kompozytor muzyki do bajek i słuchowisk radiowych Grażyny Lutosławskiej. Od 30 lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów poetki piosenki Hanny Lewandowskiej.

Hanna Lewandowska – Poetka piosenki. Od 30 lat współpracuje z Piotrem Selimem – kompozytorem i wokalistą, dla którego pisze teksty piosenek. Piosenki tej autorsko – kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane – na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, “Łaźni” w Radomiu, “Spotkaniach Bardów” we Włocławku, Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, “Oranżerii” w Radzyniu Podlaskim, Spotkań z Piosenką Autorską w Biłgoraju, “Kamieniu Wiary” w Siedlcach, Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie, Festiwalu “Złota Kropla” w Świnoujściu i innych konkursach o zasięgu ogólnopolskim.
Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów wydanych przez firmę fonograficzną Dalmafon: „Na żywo w Hadesie” (1999 r.), Imperium (2004 r.) „Tygiel” (2007 r.), „Dycha w Trójce”(2009 r.), „Koncert Jubileuszowy” (2014 r.„Bardziej (2018 r.). Hanna Lewandowska jest stypendystką Stowarzyszenia ZAiKS za tekst Tryptyku „Moje miejsca – Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna”. Autorka i pomysłodawca programu „Jestem tu, jestem z Tobą” oraz oratorium (Po)mosty – napisanego z okazji 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

źródło fotografii: www.piotrselim.pl
Data wydarzenia:
25 września | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Cena biletów:
40 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
40 zł przedsprzedaż/ 50 zł w dniu koncertu – dostępne w sklepiku online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8 (w podwórku)