Niedzielne muzyczne spotkania w salonie Willi Caro doczekały się w tym roku pięknego jubileuszu. W ostatnią niedzielę maja mamy zaszczyt – już po raz setny – zaprosić melomanów na koncert w ramach naszego cyklu. Arnold Schönberg, XX-wieczny austriacki kompozytor, napisał: „Obowiązującą muzyką w niebie jest Bach, ale jak aniołowie są sami, to grają sobie Mozarta”.

Tak się pięknie złożyło, że najbliższe spotkanie przypada akurat w Dniu Matki. A ponieważ mama jest dla każdego z nas takim właśnie osobistym aniołem, więc usłyszymy też prawdziwie anielską muzykę. Stanie się to za sprawą znanego dobrze gliwickiej publiczności kwartetu smyczkowego Les Femmes.

Zdjęcie twarzy czterech kobiet, które uśmiechają się do obiektywu.

fot. materiały organizatora

Zespół powstał w 2010 r., a jego skład tworzą  absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Katowicach, które połączyła pasja do muzyki kameralnej.

Kwartet smyczkowy „Les Femmes”

Monika Wrzos – I skrzypce

Małgorzata Liszak – II skrzypce

Maria Gawrońska – altówka

Monika Kampa – wiolonczela

Piotr Oczkowski – prowadzenie

Spontaniczność i żywiołowość czterech instrumentalistek nadają grze kwartetu charakterystyczny, emocjonalny rys. Na oblicze zespołu znaczący wpływ miały dwuletnie studia podyplomowe pod okiem założyciela i wieloletniego prymariusza Kwartetu Śląskiego, prof. Marka Mosia.

Kwartet smyczkowy w trakcie występu. Na sali zgromadzona publiczność.

fot. materiały organizatora

Artystki wykonają dla nas jeden z najgenialniejszych i najbardziej lubianych przez publiczność kwartetów smyczkowych kompozytora, wieńczący tzw. cykl „kwartetów haydnowskich”. Uzupełnieniem będą dwa mistrzowskie przykłady ówczesnej rozrywkowej muzyki plenerowej, czyli pełne życia, optymizmu i urzekających melodii divertimenta: D-dur i F-dur. Z tej podwójnej uroczystej okazji przygotowaliśmy dla naszej publiczności również niespodziankę w postaci losowania drobnych upominków muzycznych.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od wtorku 21.05.2024 w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr.-pt., godz. 14.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.


Organizatorzy: Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach, Centrum Kultury Victoria

Data wydarzenia:
26 maja | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
12/16 zł