Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych / Muzeum w Gliwicach / Centrum Kultury Victoria zapraszają

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro
spotkanie dziewięćdziesiąte trzecie

Recital mistrzowski

 Beata Bilińska – fortepian 

Piotr Oczkowski – prowadzenie

 

W programie: F. Chopin, K. Szymanowski
16 października 2022, godz. 16.00, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a

 

W październiku czekają gliwickich melomanów wielkie pianistyczne emocje. W ramach naszego cyklu gościć będziemy Beatę Bilińską. Artystka należy do czołówki polskich pianistów. Jest absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, którą ukończyła w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego, pełniąc następnie przez sześć lat funkcję asystenta prof. Jasińskiego.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Grała m.in. w słynnej nowojorskiej Carnegi Hall. Jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert fortepianowy „Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego, a w roku 2011 została prawykonawczynią II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara.  W swoim dorobku posiada 12 płyt CD, za które otrzymała liczne nagrody, jak m.in. „Fryderyk” 2015, „Musica Award” w Rzymie oraz najbardziej prestiżowe wyróżnienie fonograficzne MIDEM Classical Award.

W programie recitalu Beaty Bilińskiej znajdzie się muzyka dwóch polskich mistrzów, których rocznice przypadają w tym miesiącu. 3 października upłynęło 140 lat od dnia urodzin Karola Szymanowskiego, a 17 października miną 173 lata od śmierci Fryderyka Chopina. Usłyszymy więc m.in. jego mazurki, Poloneza As-dur i Scherzo h-moll oraz młodzieńcze preludia i Wariacje b-moll Karola Szymanowskiego.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 12.10.2022 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wt.-sob., godz. 10.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.

 

Data wydarzenia:
16 października | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Muzeum w Gliwicach, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
od 12 zł
Dodatkowe informacje:
Organizatorzy: Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych / Muzeum w Gliwicach / Centrum Kultury Victoria