Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych / Muzeum w Gliwicach / Centrum Kultury Victoria

zapraszają na kolejny koncert z cyklu:

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro

spotkanie dziewięćdziesiąte
24 kwietnia 2022, godz. 16.00 Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a

Śpiewające puzony”

Śląski Kwartet Puzonowy

Grzegorz Kurowski – puzon

Mateusz Konopka – puzon

Piotr Misiak – puzon

Marek Przegendza – puzon

Piotr Oczkowski – prowadzenie

W programie:

T. Morley, S. Scheidt, J. Haydn, A. Bruckner, R. Wagner, C. Debussy, G. Gershwin…

 

Wydarzenia ostatnich tygodni powodują, że w tym roku o wiele trudniej cieszyć się nam urokami wiosny. Muzyka pozostaje wciąż bezsprzecznie najlepszym lekiem na wszelkie niepokoje, stres i niepewność. Proponujemy więc spędzić ostatnie niedzielne popołudnie kwietnia na kolejnym muzycznym podwieczorku, podczas którego za sprawą Śląskiego Kwartetu Puzonowego czekają nas niecodzienne muzyczne doznania. Instrumenty na jakich grają członkowie zespołu, przeniosą nas w klimat przestrzeni, wiosennego pleneru i parkowego koncertu.

Historia puzonu sięga XIII wieku, a dzięki swojej budowie wyróżnia się on z grupy instrumentów dętych blaszanych, intrygując swoistym ciepłym brzmieniem i ogromnym potencjałem wyrazowym. Jego nośny dźwięk potrafi być jednocześnie bardzo subtelnym. Odnajduje się znakomicie w każdym gatunku muzycznym od klasyki po rozrywkę, folklor czy jazz.

Taki program zabrzmi właśnie w Willi Caro. Cztery puzony zaprezentują się w dziełach od renesansu, poprzez barok, wiek XIX, aż po kompozycje Gershwina i znane motywy jazzowe czy filmowe. Tak więc z pewnością każdy znajdzie w tym programie coś dla siebie.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 20.04.2022 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wt.-sob., godz. 10.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.

Data wydarzenia:
24 kwietnia | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Muzeum w Gliwicach, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
12 i 16 zł zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od środy 20.04.2022 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wt.-sob., godz. 10.00-18.00) oraz bezpośrednio przed koncertem.