Plakat informujący o podwórku, imprezie z okazji dnia dziecka.

Chodźcie na „Podwórko”! Będzie zabawnie, beztrosko, twórczo, wystrzałowo! Tegoroczny Dzień Dziecka w Gliwicach upłynie pod hasłem: „Ale cyrk!”. Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Victoria w Gliwicach i Arena Gliwice. Zaprasza Prezydent Gliwic Adam Neumann.

Plac główny przed Areną Gliwice zmieni się w cyrkowe miasteczko – na środku stanie ogromny cyrkowy namiot wypełniony atrakcjami. W naszym centrum zabaw i inspiracji spotkacie kuglarzy, żonglerów, szczudlarzy, mażoretki Pantery z Centrum Kultury Victoria… Nauczycie się cyrkowych sztuczek i sprawdzicie w grach zręcznościowych.

Nie zabraknie też kreatywnych warsztatów. Stworzymy kukiełki, maski, instrumenty (np. marakasy), patyczkowych cyrkowców, zabawki (bączki, klik-klaki) i inne rekwizyty potrzebne do wystawienia sztuki teatralnej we własnym domu lub na podwórku. Niespodzianki przygotują dla Was m.in. partnerzy wydarzenia – Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz współorganizator – Arena Gliwice (m.in. kącik artystyczny, malowanie twarzy, ścieżka akrobatyczna, bańki mydlane, trzepaki). Wodze fantazji puścicie budując konstrukcje z klocków i „edururek”.

Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami przygotujemy kącik ciszy, gdzie w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, najmłodsi będą mogli się wyciszyć ( udostępnimy m.in. specjalne słuchawki). Odpocząć będzie można także w strefie relaksu, gdzie staną foodtrucki.

O godzinie 15.00 rozpocznie się koncert młodych i zdolnych – na scenie wystąpią Kingska, Malczi, Pikusia i Sotel. Szykujcie się na taneczne rytmy!

Finałem zabawy – o godz. 18.00 – będzie koncert zespołu Czereśnie. Muzycy grają w czteroosobowym składzie, grając dzieciom (i dorosłym) na mandoli, banjo, ukulele, gitarze basowej, tubie, itd.

Jesteśmy Czereśnie i powstaliśmy w 2017 r. w Krakowie. Tworzymy muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale ponieważ dźwięki nie znają granic, polecamy się również wytrawnym słuchaczom. Śpiewamy o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, zawodach, owocach i warzywach, poruszamy też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród naszych utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka.

To tylko część przygotowanych przez nas atrakcji. Kolejne – będziemy zdradzać w najbliższych dniach, więc śledźcie naszą stronę i media społecznościowe. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorzy: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Arena Gliwice

Partner: PKM Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Partnerzy medialni: dzisiaj w Gliwicach, , Nowiny Gliwickie, Radio CCM

Data wydarzenia:
28 maja | godz. 13:00
Miejsce wydarzenia
Plac główny, Arena Gliwice, ul. Akademicka
Wstęp bezpłatny