Grafika prezentująca tańczących ludzi. Granatowe napisy na białym tle.

W weekend 10 i 11 czerwca w Gliwicach odbędzie się Silesia Open 2023, turniej tańca sportowego. Do naszego miasta przyjedzie kilkuset tancerzy, wśród nich aktualni medaliści Mistrzostw Świata i Europy. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na parkiecie taneczną czołówkę. Piękne widowisko i dawka emocji – gwarantowane. Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi tańca będzie lekcja tańca i pokaz dla seniorów.

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godz. 17.00 w budynku Centrum Kultury Victoria przy ulicy Barlickiego 3. Wstęp jest wolny.

WIĘCEJ O SILESIA OPEN 2023

W tym roku w Gliwicach po raz drugi zorganizowany zostanie turniej tańca sportowego. 10 i 11 czerwca w hali przy ulicy Jasnej spodziewanych jest kilkaset par i nawet 1000 widzów.

– Podczas zeszłorocznej edycji dostaliśmy najwyższe recenzje od członków prezydium Światowej Federacji Tańca, co dało nam możliwość uzyskania licencji turnieju najwyższej rangi International Open (dla par w kategorii wiekowej dorośli). Dodatkowo zostaliśmy wytypowani przez Polski Związek Sportu Tanecznego do organizacji Dance Sport Europe Grand Prix – jest to cykl najważniejszych turniejów na świecie dla par w kategoriach dziecięcych oraz juniorskich, a że w tych kategoriach (10-11 oraz 12-13 ) nie rozgrywa się mistrzostw Świata ani Europy  – jest to najważniejszy turniej. – tłumaczy Kamil Kedra, organizator turnieju.

Gliwickie wydarzenie pod egidą światowej federacji tańca (WDSF), członka międzynarodowego komitetu olimpijskiego, będzie jedynym turniejem tej rangi w Polsce oraz jednym z kilkunastu na świecie.

Już teraz swój udział potwierdziło 14 międzynarodowych reprezentacji, co oznacza, że w naszym mieście o najwyższe lokaty rywalizować będzie kilkuset tancerzy. O randze wydarzenia świadczy także skład – 16-sto osobowy panel międzynarodowych fachowców najwyższego światowego poziomu – byli mistrzowie Europy oraz świata. Silesia Open 2023 będzie transmitowane live na 46 krajów, każdy kto interesuje się tańcem zobaczy i usłyszy o Gliwicach.

Organizator: KS K-STUDIO GLIWICE[

Partnerem wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Data wydarzenia:
6 czerwca | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Barlickiego 3, Gliwice
Wstęp bezpłatny