Grafika informująca o warsztatach.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

PROJEKT: Pracownia Drewna

Drewno od tysiącleci króluje wśród materiałów konstrukcyjnych i dekoracyjnych. W zależności od pochodzenia i sposobu obróbki, może być miękkie lub twarde, sztywne lub elastyczne, lekkie lub ciężkie. Możliwości są ogromne, a my nie zawahamy się z nich skorzystać w naszych realizacjach! W Pracowni Drewna sięgniemy po techniki i projekty z minionych epok ale też po najnowsze technologie, jak obróbkę laserową czy druk 3d.
Śledźcie naszą ofertę i wypatrujcie kolejnych, nietuzinkowych warsztatów, zestawów DIY i produktów Pracowni!

WARSZTATY:

Pracownia Drewna – pierwsze drzazgi
tablica perforowana / organizer / pegboard
Zanim zaczniemy działać na pełnych obrotach musimy zorganizować nasze stanowisko pracy, w tym przygotować miejsce na narzędzia i nasze wytwory. Drewniana tablica z kołkami daje wiele możliwości aranżacji i personalizacji, a przy tym sama w sobie stanowi efektowny element wystroju pokoju lub warsztatu (nasz warsztat, naszym salonem).
Każdy uczestnik wykona tablicę perforowaną ze sklejki brzozowej o wymiarach 60X60 cm i grubości 18mm, wraz z zestawem kołków drewnianych i mocowaniem na francuski klin. Gotowe tablice zostaną wykończone z użyciem bejcy, lakieru lub oleju do drewna (do wyboru).
Podczas warsztatów będziemy używać elektronarzędzi, w tym: ukośnicy, wkrętarko-wiertarek, frezarki ręcznej i szlifierek, oraz narzędzi ręcznych – pilników, ścisków stolarskich, płatnic.

Szczegóły:
Czas trwania – 3 h
Wiek – 13+
Cena – 320 zł
Ilość miejsc – 8 os.
Data – 4.03.2023
Godzina – 11:00
Miejsce – Pracownie Cafe, ul. Zygmunta Starego 43c, Gliwice

Tablice w wersji DIY do samodzielnego wykończenia (w cenie 320 zł) oraz gotowej do montażu na ścianie (375 zł) są również dostępne na zamówienie po kontakcie mailowym pod adresem kontakt@pracownie.org, w temacie “Pracownia Drewna – Tablica”. W treści proszę podać jaka wersja (DIY/gotowa) i jaka ilość Państwa interesuje, a nasz pracownik skontaktuje się żeby ustalić szczegóły.
Możliwe ustalenie dodatkowych terminów warsztatów w oparciu o zapisy.

Organizator: Fundacja Pracownie

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
4 marca | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
Pracownie Cafe, Zygmunta Starego 43C
Cena biletów:
320 zł