Grafika rynku kultury. kolorowe tło i napisy. w centralnym punkcie zdjęcie aktora w okularach przeciwsłonecznych

Uwaga! Na piątkowe spektakle oraz sobotni o godz. 20:00 brak miejsc. Zapraszamy do rezerwacji wejściówek na dodatkowy spektakl, który odbędzie się w sobotę o godz. 18:00. Szczegóły –  https://www.facebook.com/share/KLiKBJwrLeJWQepm/

Trzej Operatorzy ze swoim Objazdowym Niemym Kinem* dotrą do Gliwic, by na RYNKU KULTURY zabrać Was do świata obrazu, który przenikać będzie się z rzeczywistością. Zapraszamy o godz. 19.00 i 21.00.


*autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów.


Namiot kinematograficzny, rodem z zaklętego lunaparku, proponujący widzom szeroki przekrój kina światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po science-fiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – nie mają dźwięku.

Trzech Operatorów – wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych) po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego. Na żywo, w towarzyszeniu projekcji, z wykorzystaniem technik live loopingu i dźwiękowo zaangażowanej publiczności.

A cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu, jakby zatrzymanego w czasie namiotu – lunaparkowej jurty. Co może pójść źle?


Uwaga, spektakl dla widzów od 12. roku życia

Rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w Ruinach Teatru Victoria al. Przyjaźni 18 (tel. 32 444 28 12 wew. 12), w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Składowa 8a (Centrum Przesiadkowe w Gliwicach) oraz bezpośrednio przed spektaklem w foyer Ruin Teatru.

Wydarzenie odbędzie się również w sobotę, 13 lipca, o godz. 20:00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Artystów ulicy „Ulicznicy”.


RYNEK KULTURY to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. W letnie, piątkowe wieczory zapraszamy na taras i do wnętrza Ruin Teatru Victoria, gdzie co tydzień serwować będziemy inną propozycję kulturalną. Film, taniec, muzyka, iluzja, performance, spotkania, rozmowy – to wszystko kryje się dla nas pod hasłem „Rynek Kultury”.

To już trzecia edycja wydarzenia. Każda miała inny motyw przewodni – pierwsza skupiona była na podróżach i odkrywaniu innych kultur, druga – poznawanie zmysłami. Tym razem chcemy wywoływać/wyzwalać/pobudzać emocje przez sztukę.

*Na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia zapraszamy do baru na taras Ruin Teatru Victoria.

fot. materiały zespołu

Data wydarzenia:
12 lipca | godz. 19:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 12 lipca
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia zapraszamy do baru na taras Ruin Teatru Victoria.