Grafika rynku kultury. kolorowe tło i napisy. w centralnym punkcie zdjęcie trzech muzyków

W ramach kolejnego spotkania na RYNKU KULTURY zapraszamy na koncert wyjątkowego międzynarodowego projektu Wojtka Mazolewskiego, w którym muzycy odwołują się do okresu Yassu, Bassisters Orchestra i nowej fali alternatywnego jazzu.

Tryp Tych Tryo – „Warsaw Conjunction’ – nowy album, który zostanie wydany we współpracy wytwórni On The Corner Records (UK) i Lanquidity Records (UK).
Prezentuje nagranie improwizowanej sesji pomiędzy: Tamar Osborn – na flecie, saksofonie barytonowym i samplerach, Edward’em Wakili-Hick – na perkusji, oraz Wojtka Mazolewskiego – na kontrabasie elektrycznym i akustycznym.
Premiera albumu zaplanowana jest 21.06.2024 w Londynie, gdzie kilka dni wcześniej 17.06.2024 odbędzie się premierowy koncert formacji w klubie Cafe OTO. Zaraz po tych wydarzeniach Tryp Tych Trio zagra kilkudniową trasę promującą to wydawnictwo w Polsce.
Płyta została nagrana w Warszawie, po improwizowanym koncercie w klubie Spatif, przy współpracy brytyjskiego Worldwide FM (Gilles Peterson) oraz Instytutu Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza w ramach inicjatywy 'Get Your Jazz Together. Odbylo się to we wrześniu 2020 roku pomiędzy lockdown’ami w Wielkiej Brytanii. Mazolewski kierował produkcją, przy wsparciu członków zespołu.
Na płycie znajdują się oryginalne kompozycje muzyków jako interpretacje ich spotkania w ówczesnych – niestandardowych – warunkach, a pomysł sesji nagraniowej pojawił się, bo muzycy wiedzieli, ze stworzą coś ponadczasowego i jedynego w swoim rodzaju.
„Nagrywaliśmy to na wypadek, gdyby pojawiła się jakaś magia – okazało się, że właśnie tak się stało” – mówi Tamar.
„Znaliśmy się z wcześniejszych projektów i widzieliśmy czego mniej więcej możemy od siebie oczekiwać” – mówi Osborn.
„To nigdy nie miało być całkowitą niespodzianką, ale myślę, że wszyscy byliśmy bardzo otwarci na to, aby [sesja] poszła w nieoczekiwane i głębokie kierunki…”
Multi-instrumentalistka Tamar Osborn – UK (Collocutor, Dele Sosimi Afrobeat Orchestra, Sarathy Korwar), perkusista Edward Wakili-Hick – UK (Sons of Kemet, Steam Down, Nok Cultural Ensemble) oraz basista Wojtek Mazolewski – PL (Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet)

WYDARZENIE BILETOWANE

Bilety w sprzedaży pojawią się w 3 pulach od wtorku (18 czerwca)
I pula – 20 zł (do wyczerpania)
II pula 30 zł (do wyczerpania)
III pula 50 zł / 30 zł ulgowa – gliwicka karta mieszkańca, gliwicka karta seniora, legitymacja szkolna i studencka.
Bilety dostępne:
– internetowo
– stacjonarnie: w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3) oraz Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Ul. Składowa 8a – Centrum Przesiadkowe)

+ WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE | Aleja Przyjaźni, g. 18.00 – 20.00

pjoter – Zdacz Szeptów | happening, interaktywna instalacja | udział bezpłatny

Więcej (klik)


RYNEK KULTURY to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. W letnie, piątkowe wieczory zapraszamy na taras i do wnętrza Ruin Teatru Victoria, gdzie co tydzień serwować będziemy inną propozycję kulturalną. Film, taniec, muzyka, iluzja, performance, spotkania, rozmowy – to wszystko kryje się dla nas pod hasłem „RYNEK KULTURY”.

To już trzecia edycja wydarzenia. Każda miała inny motyw przewodni – pierwsza skupiona była na podróżach i odkrywaniu innych kultur, druga – poznawanie zmysłami. Tym razem chcemy wywoływać/wyzwalać/pobudzać emocje przez sztukę.

Na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia zapraszamy do baru na taras Ruin Teatru Victoria.

Data wydarzenia:
19 lipca | godz. 20:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Cena biletów:
od 20 zł
Kup bilet