Podobno Królowa jest tylko jedna. Czy spotkacie ją na popołudniowej herbatce u Victorii? W pierwszą niedzielę sierpnia ruszamy do Wielkiej Brytanii.

O godzinie 16:00 rozpoczną się dwugodzinne warsztaty.

Stworzymy podkładki pod kubki (z herbatą!) z motywami kojarzonymi z Anglią – Big Ben, czerwone autobusy i cup of tea. Zbudujemy zegary z plastrów drewna z mechanizmem kwarcowym.
Weźmiemy udział w popularnych grach, które były i są znane do dziś w Anglii  – zabawy ruchowe „Egg and spoon race” i „Parachute game” oraz popularne gry– osiołek i pchełki i hopscotch.
Będzie z nami Miejska Biblioteka Publiczna z literackim kołem fortuny i książkami w nagrodę.
Już tradycyjnie o nasze podniebienia zadba klubokawiarnia Klar.

O godzinie 19:00 taras Ruin Teatru zamienimy w scenę, którą do czerwoności rozgrzeje zespół SWAYZEE.

To młody, ale już rozchwytywany pięcioosobowy skład tworzony przez muzyków sięgających po różne gatunki. Inspirują się muzyką lat 70. i 80., są odważni i swobodni. Ostrzejsze brzmienie punk i glam rocka podkreślają syntezatorami. Swayzee porwą Cię do tańca!
Naprawdę chwytliwe piosenki o tekstach prostych jak ciosy karate. Swayzee ma być energetyczne i sexy.  – tak piszą o sobie sami muzycy.
Zadebiutowali w 2021 roku albumem „Greatest Hits”. Nazwa płyty zobowiązuje! Swayzee dał słuchaczom krążek, na którym każdy utwór brzmi jak hit. Szykujcie się więc na potężną dawkę energii i doznania nie tylko muzyczne. Ten koncert będzie prawdziwym show, jak podczas występów największych rock and rollowych gwiazd, kiedy wokalista rzucał się ze sceny w roztańczony tłum…
fot. MOKAJA_photography/FB zespołu
Członkami zespołu są: Karl Nesser (wokal), Aleksander Juźków (klawisze), Kacper Urbański (gitara), Maciej Sondij (gitara) oraz Bruno Jasieński (perkusja).
Ważne! Tym razem sceną będzie taras Ruin Teatru, a publiczność zapraszamy na Aleję Przyjaźni. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Patroni medialni wydarzenia: Nowiny Gliwickie, Dzisiaj w Gliwicach, Radio CCM
Partnerzy wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna, PKM Gliwice, Hotel Qubus

Rynek Kultury jest elementem Gliwickiego Festiwalu Kultury Kulturalia.

Data wydarzenia:
7 sierpnia | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Aleja Przyjaźni, Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach
Wstęp bezpłatny