Plakat zapraszający na zajęcia Teatralna Victoria - w świecie bajki. Kolorowe tło i trzy postacie - czerwony kapturek, bałwan i królowa śniegu.

Wyobraźcie sobie bałwany, które mają już dość zimna i mrozu. Pragną zmian! Centrum Kultury Victoria zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „W świecie bajki”. Na Scenie Bojków zobaczymy aktorów teatru Wit-Wit, który po spektaklu poprowadzą warsztaty aktorskie – wprowadzenie do improwizacji.

INFORMACJA O ZAPISACH

„Bałwany chcą odmiany” to zabawna opowieść o trzech śniegowych bałwanach, które nie mogą już znieść zimna i mrozu, dlatego pragną odmienić swój los. Bałwany, które chcą się ogrzać? Czemu nie!  Z pomocą przychodzi im Bury Kot, wymyślając różne „rozgrzewające” zabawy. Pomysły Burego Kota są bardzo ciekawe, ale kiedy do ich realizacji zabierają się śniegowe bałwany…

Na szczęście – jak to w bajkach – wszystko kończy się szczęśliwie, a nasi bohaterowie dochodzą do wniosku, że „tam, gdzie śnieg znany, mróz i zimno lubią bałwany”.

„Bałwany chcą odmiany” to bajka muzyczna, pełna śpiewu i tańca. Szybkie zwroty akcji, niekonwencjonalna gra aktorska niejednokrotnie oparta na klasycznej klaunadzie i częste interakcje zapewniają małym widzom świetną zabawę i dużo zdrowego śmiechu.

Postaci: Duży Bałwan, Średni Bałwan, Mały Bałwanek, Bury Kot

Bajka dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Wydarzenie uzyskało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.

Data wydarzenia:
12 lutego | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Wstęp bezpłatny