Plakat zapraszający na zajęcia Teatralna Victoria - w świecie bajki. Kolorowe tło i trzy postacie - czerwony kapturek, bałwan i królowa śniegu.

Centrum Kultury Victoria – w ramach cyklu „W świecie bajki” – zaprasza na spotkanie z Królową Śniegu, Gerdą i Kajem. Na Scenie Bojków zobaczymy jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek Andersena w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Wit-Wit, którzy po spektaklu poprowadzą warsztaty artystyczne.

INFORMACJA O ZAPISACH

„Królowa Śniegu” to bajka o wielkiej sile przyjaźni i dobrego serca. Gerda i Kaj to dwoje przyjaciół, którzy pewnego zimowego dnia spotykają Królową Śniegu. Królowa podstępem wymusza na Kaju pocałunek. Po tym wydarzeniu Kaj zmienia się z grzecznego chłopca w łobuziaka. Opuszcza dom, aby zamieszkać w pałacu Zimnej Królowej . Gerda postanawia odnaleźć chłopca. Podczas długiej wędrówki spotyka przyjaźnie nastawionego Kruka, sympatyczną Królewnę, nieco dziwnego Króla, w końcu trafia na bandę Zbójców. Na szczęście wśród nich jest przemiła Rozbójniczka, która pomaga Gerdzie dotrzeć do pałacu Królowej Śniegu.

Bajka muzyczna, działająca na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

Postaci: Gerda, Kaj, Tato, Kruk Karol, Król, Królewna Amelia, Rozbójnik Mech, Rozbójnik Pech, Rozbójniczka, Renifer, Królowa Śniegu

Po spektaklu warsztaty aktorskie, reżyseria planu żywego.

Wydarzenie uzyskało wsparcie w ramach programu Centrum Kultury Victoria „Start-up kulturalny”.

Data wydarzenia:
11 grudnia | godz. 11:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Wstęp bezpłatny