Grafika z napisem Show off fest. Szare tło z tyłu pomarańczowo-fioletowa figura.

Wpisujcie tę datę w kalendarz – 31 sierpnia zapraszamy na SHOW OFF FEST. Już po raz trzeci festiwalowe miasteczko zbudujemy przy Cechowni w Nowych Gliwicach. Dobra muzyka, energia, zabawa, radość – wakacje pożegnamy koncertowo. Wstęp wolny. Organizatorzy: Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i GCNT Cechownia Gliwice i EMT-Systems.

 

– W tym roku SHOW OFF FEST będzie skupiał artystów sceny hip hopowej, elektronicznej i ich alternatywnych odmian, gdzie inne gatunki będą mieszać się, jak potrawy ze świątecznego menu – zapowiada Łukasz Kwaśniewski, zastępca dyrektora Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Na jednej scenie wystąpi aż pięciu artystów, czterech z Polski i jeden z zagranicy. Jak co roku pojawi się gliwicki akcent (nie mylić z zespołem Akcent). Artystów będziemy ogłaszać pojedynczo i w sierpniu poznamy cały program.

Z przyjemnością informujemy, że na scenie SHOW OFF FEST wystąpią MATYLDA/ŁUKASIEWICZ, duet określany jako jedno z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie.

 

 

strefa relaksu na wydarzeniu show off - leżaki, namiotu

Przygotowujemy dla Was przestrzeń do relaksu, odpoczynku, rozmów. CHILLZONE i GASTROZONE tradycyjnie wypełnią się rozmowami, śmiechem i… dobrym jedzeniem.

SHOW OFF = pokaż się, popisz. Nasze festiwalowe miasteczko będzie rajem dla miłośników mediów społecznościowych. W SOCJALZONE stworzysz swój imprezowy wizerunek, by potem uwiecznić go na zdjęciach. My zatroszczymy się o wyjątkową oprawę, a Ty bądź otwarty, poszalej, wciel się w inną rolę, baw się dobrze.

 

Bawić będziemy się w Nowych Gliwicach – na terenie Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35 A. To miejsce z duszą – to, co współczesne łączy się tutaj z dziedzictwem Górnego Śląska. Gliwicka Cechownia to element zespołu zrewitalizowanych zabudowań dawnej kopalni Gliwice, zaprojektowanej w 1912r. przez Georga i Emila Zillmannów. Współcześnie to siedziba siedziba EMT-Systems, największego w kraju ośrodka szkoleń technicznych.

zdjęcie prezentuje budynek z czerwonej cegły w trakcie imprezy. Przed budynkiem stoi wielu ludzi.

fot. M. Buksa

Matylda/Łukasiewicz

Są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu minął rok od pierwszej głośnej premiery, czyli utworu “Matka”, który zyskał wiralową 

popularność i na stałe zagościł na najważniejszych playlistach. Od tamtej pory ukazało się jeszcze sześć utworów: “Zamknąć”, “Mężczyźni”, “Nudny Rok”, „Nie Stało Się Nic”, “Czuły Barbarzyńca” oraz „Sepleń” – wszystkie łączy jeden mianownik: mocny tekst, niebanalne linie melodyczne i charyzmatyczny głos.

Sukces zespołu zaowocował bogatą trasą koncertową, która grana przedpremierowo zyskała nazwę “preorder tour” i objęła prawie 30 koncertów, w tym kilka ważnych letnich festiwali, jak Męskie Granie, Olsztyn Green Festival.

Franek Warzywa & Młody Budda

Jedzenie warzyw, chodzenie do szkoły, życie pozaziemskie i zdrowy styl życia. Franek Warzywa śpiewa, Młody Budda robi muzykę. Razem tworzą duet, który nie zamyka się w obrębie jednego gatunku. Hyperpop, jazz, post-punk czy techno – każdy znajdzie coś dla siebie, pod warunkiem, że jest entuzjastą dobrej i zdrowej zabawy, bo tej nigdy nie brakuje.

Ich debiutancka EPka „Wykopki” została doceniona przez krytyków w Polsce i za granicą, a sama piosenka „Święto Ziemniaka” stała się viralowym hitem, który wywołał dyskusję o potencjalnym udziale duetu w konkursie Eurowizji. Duet właśnie zagrał wyprzedany koncert w warszawskiej Hydrozagadce. Ma w tym roku również za sobą występy w Holandii, Portugalii czy Estonii. W planach na ten rok mają między innymi wspólny występna Letniej Scenie Progresji z zespołami Joker Out i Only the Poets oraz jesienną trasę klubową zorganizowaną przez Fource.pl. Występy duetu w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem, co potwierdzają wyprzedane koncerty i zaplanowane występy na różnych festiwalach muzycznych.

Ich kreatywne i angażujące podejście do performance’u jedynie potwierdza, że Franek Warzywa i Młody Budda są jednym z najbardziej ekscytujących duetów na polskiej scenie muzycznej.

SOON

SOON

SOON


Organizatorzy: miasto Gliwice, CK Victoria, GCNT Cechownia, EMT Systems
Partnerzy: PreZero Arena Gliwice, Qubus Hotel, PKM Gliwice

Data wydarzenia:
31 sierpnia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Cechownia, ul. Bojkowska 35 A
Wstęp bezpłatny