Grafika z napisem Silesia Open. Na zdjęciu stopy tańczących tancerzy.

Dwa dni, setki tancerzy, transmisja do blisko pięćdziesięciu krajów, piękne widowisko i sportowe emocje – tak w skrócie zapowiedzieć można drugą edycję Silesia Open 2023, która organizowana będzie w Gliwicach. Turniej tańca sportowego odbędzie się już 10 i 11 czerwca w hali przy ulicy Jasnej 31.

Gliwickie wydarzenie, pod egidą światowej federacji tańca (WDSF) członka międzynarodowego komitetu olimpijskiego, będzie jedynym turniejem tej rangi w Polsce oraz jednym z kilkunastu na świecie. Taniec sportowy (DANCESPORT) to nowa dyscyplina olimpijska, która zadebiutuje w Paryżu w 2024. Gliwice to przystanek na rok przed Olimpiadą.

Swój udział już teraz potwierdziło 14 międzynarodowych reprezentacji, w tym aktualni medaliści Mistrzostw Świata i Europy. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na parkiecie taneczną czołówkę. Wydarzeniu sędziować będą byli mistrzowie Europy i świata, czyli międzynarodowi fachowcy światowego poziomu.

Oprócz rywalizacji międzynarodowej organizatorzy zaplanowali konkurencje na poziomie lokalnym i ogólnopolskim, promując taniec (także jako nową dyscyplinę sportową) wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u (link)

Bilety: cena regularna 50 zł, cena specjalna dla mieszkańców Gliwic – 25 zł

Organizator: KS K-STUDIO GLIWICE

Partnerem wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach

Data wydarzenia:
10 czerwca | godz. 09:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 11 czerwca
Miejsce wydarzenia
Hala, ul. Jasna 31
Cena biletów:
od 25 zł
Dodatkowe informacje:
Możliwość zakupu biletów w dniu wydarzenia.