Zaproszenie na wystawę "ślady niebecności". na zdjęciu biały talerz, a na nim złota maska.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

wystawę „Ślady (nie)obecności”

Zbiór prac Marty Frąckowiak pt. ”Ślady (nie)obecności” jest graficzną interpretacją stanu obecności jako pojęcia wieloznacznego i wielopoziomowego.

– Zjawisko to interesuje mnie szczególnie w sferze wirtualnej. Punktem wyjścia do prac stały się najbardziej powszechne i pierwotne ślady człowieka – odciski palców. Obiektem, który wywołał to skojarzenie był smartfon, który jest narzędziem do kontaktu z drugim człowiekiem – dziś głównie w przestrzeni internetowej, a korzystanie z niego odbywa się głównie za pośrednictwem palca – wyjaśnia artystka.

Forma prac opracowana została w sposób hybrydowy. Plamy i kształty w postaci odcisków palców autorki – uprzednio wykonane tuszem – zostały zeskanowane i przekształcone w formy graficzne. Na wystawie zobaczymy prace w dwóch odsłonach: wydruki na płótnie uzupełnione szlagmetalem oraz obiekty. Te ostatnie to wydruki cyfrowe na papierze również uzupełnione w detalach złota folią. Grafiki umieszczone zostały na plastykowych atrapach smartfonów, które mają dla artystki symboliczne znaczenie. Wszystkie prace naklejone na zabawkowe telefony ulokowane zostały w kwadratowych, przestrzennych ramkach.

Wystawa dostępna w terminie: 11 – 31 stycznia 2023 r.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
11 stycznia | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach - Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
Wstęp bezpłatny