Zapraszamy na wystawę „Gliwice 1917-1922”, która ukaże obraz oraz historię Gliwic i regionu z lat 1917-1922. Prezentowana będzie do 29 września przy Ruinach Teatru (Aleja Przyjaźni).

Na wystawie zaprezentowane zostaną także postawy i aktywność lokalnych działaczy polskich, w szczególności skupiając się na postaci doktora Wincentego Styczyńskiego. Jego działalność społeczna na Górnym Śląsku jest wzorcowym przykładem, jak można poświęcić swoje życie dla Polski.

Poruszona zostanie tematyka Powstań Śląskich oraz okresu plebiscytu. Tutaj ważną kwestią będzie ukazanie plakatu plebiscytowego oraz wyjaśnienie czym był, dlaczego powstał i jak się rozwijał. Pokażemy, jak poprzez sztukę starano się kształtować wśród mieszkańców regionu postawę patriotyczną.

Zorganizowane grupy szkolne, po uprzednim zgłoszeniu, mogą zwiedzać wystawę z przewodnikiem, który szczegółowo opowie o prezentowanych na wystawie wydarzeniach i postaciach. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 32 444 28 12 wew. 14.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.

Data wydarzenia:
29 września | godz. 10:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru, Aleja Przyjaźni
Wstęp bezpłatny