NEW_1500x750 (5)

Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach oraz Centrum Kultury Victoria zapraszają na osiemdziesiąte dziewiąte spotkanie z cyklu:

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro

27 marca 2022, godz. 16.00 Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a

Solidarni z Ukrainą

Eugenia Cherkazova (Ukraina) – akordeon

Svitlana Shabaltina (Ukraina) – klawesyn

Piotr Oczkowski – prowadzenie

W programie:

D. Bortniansky, A. Biloszycki, M. Corrette, L. Daquin, J. Duphly, J. N. P. Royer

Po trzymiesięcznej przerwie ponownie mamy przyjemność zaprosić melomanów na podwieczorkowe spotkania z muzyką w salonie Willi Caro.

Tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni powodują, że tegoroczny cykl rozpoczynamy od nadzwyczajnego koncertu charytatywnego, którym chcemy podkreślić naszą solidarność z walczącą Ukrainą i ukraińskimi muzykami. Wielu z nich uciekając przed skutkami trwającej wojny, znajduje bezpieczne schronienie w naszym kraju.

Wśród nich znalazły się też dwie prawdziwe znakomitości, znane słuchaczom Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego: Eugenia Cherkazova – akordeon i Svitlana Shabaltina – klawesyn. Obie artystki są profesorami Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. P. Czajkowskiego i należą do czołówki ukraińskiej sceny muzyki klasycznej. Koncertują w Europie oraz za oceanem, zarówno solo, jak i tworząc niezwykły duet. Cztery lata temu ich występ w Gliwicach przyjęty był z wielkim entuzjazmem. Dziś, kiedy musiały opuścić swoje oblężone rodzinne miasto – Kijów, chcemy przyjąć je szczególnie serdecznie i w geście solidarności choć w ten skromny sposób wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów w ich heroicznej walce. Na program koncertu składają się utwory kompozytorów dawnych i współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki ukraińskiej. Mistrzostwo wykonania, świeże, niespodziewane brzmienie, wynikające z zestawienia tych pozornie tak odległych od siebie instrumentów, ponownie okryją przed słuchaczami nowe horyzonty, dostarczając niezapomnianych emocji i przeżyć artystycznych.

Całkowity dochód z biletów-cegiełek oraz najnowszych płyt CD duetu, wydanych w Japonii, przeznaczony będzie na pomoc Ukrainie.

Bilety-cegiełki w cenie 30 zł do nabycia od środy 23.03.2022 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wt.-sob., godz. 10.00-18.00) oraz przed koncertem.

Data wydarzenia:
27 marca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Muzeum w Gliwicach, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Cena biletów:
30 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety-cegiełki w cenie 30 zł do nabycia od środy 23.03.2022 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, wt.-sob., godz. 10.00-18.00) oraz przed koncertem.