Ma fotografii młody mężczyzna w garniturze. złożone ręce jak do modlitwy trzyma przy twazy. Napis spin doktor, teatr miejski w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

„Spin Doktor” – krwisty thriller polityczny

Wkrótce na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach zobaczymy ponownie „Spin Doktora” – krwisty thriller polityczny autorstwa Beau Willimona,  scenarzysty znanego szerokiej publiczności jako autor scenariusza kultowego serialu „House of cards”. Spektakl wyreżyserował dyrektor gliwickiego teatru, Grzegorz Krawczyk.

Akcja rozgrywa się w ciągu 24 godzin tuż przed finałem zaciekłej kampanii wyborczej. Bohaterem sztuki jest Max Majer, wschodząca gwiazda politycznego PR’u, tytułowy spin doktor, rzecznik kampanii wyborczej senatora Meringa. Jego szef to charyzmatyczny Frantz Berg; ich największym rywalem jest uwodzicielska, ale niebezpieczna Lena Lencz, zarządzającą kampanią senatora Ferenca. Max, błyskotliwy, lecz zbyt zapatrzony w siebie popełnia jeden błąd, który sprowadza na niego katastrofę. Przelicytowuje w cynicznej grze manipulacji, w której biorą udział bardziej od niego doświadczeni gracze. Oni nie zawahają się wykorzystać nawet najmniejszej słabości przeciwnika. Na scenie zobaczymy Mariusza Galilejczyka, Aleksandrę Gałczyńską, Dariusza Niebudka, Jolantę Olszewską, Macieja Piasnego i Aleksandrę Wojtysiak.

Spektakl prezentowany jest 12,13,15 i 16 listopada na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat 55-57.

Więcej o spektaklu

Organizator: Teatr Miejski w Gliwicach

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
12 listopada | godz. 19:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 13 listopada
  • 15 listopada
  • 16 listopada
Miejsce wydarzenia
Teatr Miejski w Gliwicach, ul. Nowy Świat 55 – 57
Cena biletów:
60 zł
Kup bilet