1500x750

Nie zdziwi nas, kiedy 17 marca po Bojkowie spacerował będzie Leprechaun, czyli ubrany na zielono irlandzki skrzat z wysokim kapeluszem na głowie w ręku trzymający koniczynę. Wszystko dlatego, że w Dniu Świętego Patryka – za sprawą imprezy organizowanej przez CK Victoria – Scena Bojków zmieni się w małą Irlandię.

 

17 marca w Irlandii to najbardziej zielony dzień w roku. Irlandczycy mają wolne od pracy, wspominają patrona swojego kraju Świętego Patryka, przebierają się, organizują festyny i pochody. Od kilku lat świętuje się też poza granicami Irlandii – przede wszystkim słuchając irlandzkiej muzyki.

W Gliwicach o dobre nastroje naszych gości zadba Dawid Mazur jako „IRLAcjonalny mężczyzna”. Około godziny 18:45 rozpocznie się występ tego znanego na Śląsku (i nie tylko) stand-upera. Dawid Mazur ze sceną związany jest od kilkunastu lat – jako aktor, komik, konferansjer. Śląska publiczność z pewnością pamięta jego kreacje w spektaklach Gliwickiego Teatru Muzycznego. Swoje ogromne doświadczenie, charyzmę i poczucie humoru przekuł w sukces w stand-upie. Tym razem za cel swojego monologu bierze Irlandię!

Tuż przed godziną 20:00 w muzyczną podróż do zielonej wyspy zabiorą nas Sąsiedzi. Ten pochodzący ze Śląska zespół zagrał już ponad 500 koncertów – w Polsce, Europie i Ameryce. Muzycy doceniani są przez publiczność, ale też nie jedno festiwalowe jury, dzięki czemu na koncie mają wiele nagród. Co ciekawe pierwsze kroki na muzycznej scenie Sąsiedzi stawiali w Gliwicach – nazwa zespołu pochodzi od gliwickiego pubu „U sąsiada”, gdzie w czasach studenckich muzycy często śpiewali szanty i nie tylko, tam tworzyli swój pierwszy repertuar.

Poza tym co dla ducha, zadbaliśmy o coś dla ciała. Goście wydarzenia – zgodnie z irlandzką tradycją – będą mogli skosztować „dzbanu whiskey” przygotowanego przez pub Stary Kufel. Bar serwować będzie także zielone piwo (zdecydowanie kojarzone z Dniem Świętego Patryka, choć to zwyczaj już spoza granic Irlandii), cocktaile i napoje bezalkoholowe.

 

Na wydarzenie dostępne są dwa rodzaje biletów: 

– bilety VIP w cenie 50 zł (miejsce przy czteroosobowych stolikach blisko sceny, jeden napój z baru gratis)

– bilety w cenie 35 zł (miejsce w rzędach, możliwość zakupu napojów w barze)

 

Bilety do nabycia: LINK

oraz w kasach:

– Teatr – ul. Nowy Świat 55/57

– Kino Amok – ul Dolnych Wałów 3

 

 

Data wydarzenia:
17 marca | godz. 18:30
Miejsce wydarzenia
Scena Bojków - Centrum Kultury Victoria, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
od 35 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Planowane zakończenie wydarzenie ok. godziny 21:00. Z myślą o uczestnikach imprezy wracających do Gliwic około godziny 21:00 na przystanku „Kościół” nieopodal Sceny Bojków, czekał będzie autobus.