Grafika przedstawiająca białą mapę świata na zielonym tle. Na niej zaznaczone niektóre zabytki. Napis: Światowy Dzień Turystyki, 27 września.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, który przypada 27 września, zapraszamy do odwiedzenia Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Dla turystów i mieszkańców, którzy pojawią się w siedzibie Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym przygotowano przewodniki i regionalne mapy. Zachęcamy również do udziału w quizie – na laureatów czekają atrakcyjne nagrody w postaci publikacji i gliwickich gadżetów.

Quiz dotyczący lokalnych i regionalnych zabytków rozpocznie się od godz. 9.30 w środę w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Uczestnicy, którzy udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytania, otrzymają nagrody składające się z publikacji i gadżetów dotyczących Gliwic: komiksu, przewodnika oraz skarpetek, komina i torby z motywami architektonicznymi. Natomiast na pierwsze pięćdziesiąt osób, które pojawią się w środę w CIKiT czekać będą regionalne mapy i przewodnik.

Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 roku przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO) działającą z ramienia ONZ. Światowa Organizacja Turystyki zrzesza kilkaset państw – jego członkiem od 1975 roku jest również Polska. Celem Światowego Dnia Turystyki jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. Każdym obchodom, od ich pierwszej edycji w 1980 roku, towarzyszy hasło, które zwraca uwagę na jeden z wielu tematów ważnych dla turystyki. W tym roku hasło to: turystyka i zielone inwestycje.

 

Data wydarzenia:
27 września | godz. 09:30
Miejsce wydarzenia
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej
Wstęp bezpłatny