Centrum Kultury Victoria zaprasza na koncert w ramach TRUE TONE FESTIVAL:

Mitch&Mitch con il loro Gruppo Etereofonico – Amore assoluto per Ennio

Jeden z najliczniejszych i najbardziej tajemniczy polski zespół. Nigdy nie udzielają wywiadów, podają się za ambasadorów USA w Polsce. Zaczynali od piosenek w stylu nazwanym przez siebie country & eastern. Muzycy występujący w zespole ukrywają się pod pseudonimami bazującymi na imieniu Mitch. Podczas koncertu słuchacz orientuje się, że trzon zespołu stanowią dobrze znane postaci warszawskiej sceny alternatywnej. Frontmanem i basistą grupy jest Macio Moretti znany m.in. z zespołów ParisTetris, Starzy Singers, Alte Zachen. W tych samych formacjach występuje także drugi założyciel Mitchów gitarzysta Bartek Magneto.

Mitch & Mitch dwa lata po wydaniu Frisco Moods EP zabrali się za kompozycje mistrza Ennio Morricone. Wszystko zaczęło się w październiku 2020 roku od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów.

Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Drugiego Programu Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze. Następnie przez kilka miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro.

Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

Mitch & Mitch zagrają w Gliwicach jako Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w składzie:

Anna Baranetti – corno francese
Anna Brachacci – basso
Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto traverso
Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione
Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, pianoforte
Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica
Mitch a.k.a. Michele – batteria

 

Polecamy wywiad z muzykami / założycielami grupy Macio Morettim i Bartłomiejem Tycińskim Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico : Jazzboy Records

Jako big band zadebiutowali podczas krakowskiego Festiwalu Kina Niemego, grając muzykę do filmu pt. „Zaginiony świat”. W 2008 wystąpili wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim podczas koncertu w Programie III Polskiego Radia, a potem na Off Festivalu w Katowicach. Efektem tej współpracy była opublikowana w 2015 płyta „1976: A Space Odyssey” zawierająca materiał z wydanego prawie czterdzieści lat wcześniej albumu Wodeckiego. Została zagrana z towarzyszeniem ponad czterdziestoosobowej orkiestry. Wydawnictwo uzyskało status platynowej płyty, przekraczając liczbę 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W 2016 zespół wraz ze Zbigniewem Wodeckim został dwukrotnie wyróżniony nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem. Muzycy otrzymali nagrody w kategoriach Album roku pop oraz Utwór roku za kompozycję „Rzuć to wszystko co złe”.

W twórczości Mitch & Mitch nie brakuje nawiązań do jazzu, rocka, muzyki alternatywnej czy południowoamerykańskiej.

Źródło: jazzboy.pl / culture.pl

TRUE TONE FESTIVAL ma za zadanie zaprezentować mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocku, czy muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Katowice, Peryskop Kultury, Nowiny Gliwickie, Gazeta Wyborcza, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach, JazzPRESS, Donos kulturalny
Partnerzy: Cechownia, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, Qubus Hotel Gliwice, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach
Sponsor: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach

Data wydarzenia:
9 września | godz. 20:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru, Aleja Przyjaźni
Cena biletów:
od 32 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży od 5 sierpnia.