True Tone Festival

TRUE TONE 2023

W tym roku wrzesień w Gliwicach będzie upływał pod hasłem TRUE, czyli prawdziwy, autentyczny. Szczerości szukać będziemy w MUZYCE!

9 września w naszym mieście rozpocznie się pierwsza edycja TRUE TONE FESTIVAL. Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość. True Tone Festival to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Jest jednym z elementów trwającego w naszym mieście Gliwickiego Festiwalu Kultury Kulturalia.

 

Myśląc o stworzeniu True Tone Festival zależało nam na zaprezentowaniu muzyki i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). Odnosząc się do wielu synonimów tego wyrazu, to właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy.
True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce klasycznej, latynoskiej, world music, folku, hip hopie, elektronice, ambiencie, punk rocku, czy muzyce sakralnej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną.
True Tone Festival będzie gościł twórców z dużym dorobkiem, licznymi nagrodami, występujących także na scenach niesprofilowanych na jazz, jak Opener, Off, Męskie Granie.

PROGRAM TRUE TONE FESTIVAL 2022:

09/09 Mitch&Mitch – Morricone, godz. 20.00

10/09 Marcin Masecki – Musica Latinoamericana, godz. 20.00

11/09 Marek „Latarnik” Pędziwiatr – Marianna, godz. 19.00

16/09 EABS, wejście od godz. 19.00, koncert: 20:00

17/09 Paweł Szamburski – Ceratitis Capitata, godz. 19.00

23/09 Piotr Damasiewicz – Into the Roots, wejście od godz. 19.00

24/09 Piotr „Pianohooligan” Orzechowski & Kuba Więcek – Themes of Dracula, godz. 20.00

25/09 Adam Bałdych Quintet – Legend, godz. 19.00

30/09 Sneaky Jesus, godz. 19.00, AFTERPARTY (koncert i wydarzenia towarzyszące)

(kliknij w datę aby uzyskać szczegóły na temat wydarzeń)

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Katowice, Peryskop Kultury, Nowiny Gliwickie, Gazeta Wyborcza, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach, JazzPRESS, Donos kulturalny
Partnerzy: Cechownia, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, Qubus Hotel Gliwice, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach
Sponsor: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach

 

 

Data wydarzenia:
9 września | godz. 20:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 9 września
  • 10 września
  • 11 września
  • 16 września
  • 17 września
  • 23 września
  • 24 września
  • 25 września
  • 30 września
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Al. Przyjaźni 18 / Scena Bojków, ul. Parkowa 5 / Cechownia, ul. Bojkowska 35a
Cena biletów:
od 40 zł zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne także w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice) oraz bezpośrednio przed koncertem. Osoby korzystające ze zniżek (Gliwicka Karta Mieszkańca / Gliwicka Karta Seniora) są proszone o zabranie kart wraz zbiletem do okazania przy wejściu na wydarzenie.