Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i Mañana Production House zapraszają na 15. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy!

Już w sobotę 16 Lipca o 16:00
Teatr BARNABY —„O Piecuchu Najwspanialszym Na Świecie”
Spektakl dla dzieci

 

O spektaklu:
Spektakl „O najwspanialszym Piecuchu” to historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem, rozwiązuje także liczne zagadki. Spektakl jest odgrywany w formie teatru figur drewnianych

Tekst i reżyseria: Marcin Marzec
Lalki: Marcin Marzec

 

 

O teatrze:

Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”, „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, „Calineczka”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. (źródło: teatrbarnaby.net)

O 17:30 w Parku Chopina, a o 20:00 PREMIERA na Rynku*
(*spektakl rozpocznie się na Rynku i ruszy w nieznane, Dyrekcja troskliwie zaleca punktualną obecność)

Miraculous Theatre Company (Francja) —„Funerabilis”

 

O spektaklu:
Objazdowy zakład pogrzebowy, w którego szeregi wchodzi dwóch facetów, do tego trumna i cała masa zdecydowanie nie tylko funeralnych pomysłów. Improwizowany na żywo z publicznością show nie tylko oswaja widownię z koncepcją Ostatniej Podróży, ale sprawia, że widzowie z entuzjazmem biorą udział w jej przygotowaniach! Chwilami wędrując gdzieś na pogranicza szalonego snu…

 

O teatrze:
Miraculous Theatre Company specjalizuje się w obmyślaniu i produkcji wciągających teatralnych zdarzeń w przestrzeni publicznej. Mieszając historie, poezję i filozofię—dostarcza je widzowi w intymnych dawkach, tworząc doświadczenia jednocześnie zabawne, jak i prowokujące myślenie. Ich praca skupia się na umożliwianiu publiczności, opartej na wyobraźni łączności z sobą nawzajem, ze swoimi społecznościami i przestrzenią publiczną. Wierzą, że bezpośrednia, nieformalna natura występów ulicznych ma moc zmiany ludzkiego życia, zbierając widzów razem w niezwykłym, wspólnym doświadczaniu i pomaga im w tworzeniu ich własnych umiejętności komunikacyjnych. Działając od ponad dwudziestu pięciu lat w przestrzeni teatru ulicznego, ich celem jest poszerzyć doświadczenie publiczności, zapraszając ją w nowe przestrzenie teatralnych zdarzeń. Celebrują niezwykłość, jako niekwestionowani mistrzowie absurdu. (źródło: miraculoustheatre.com)

Wstęp na przedstawienia oczywiście jest darmowy!

Partnerzy: Fundacja Korkociąg, Omega Balcerak, MZUK Gliwice, Qubus Hotel, tito tito,

Patroni medialni: 24 Gliwice, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach, Telewizja i Radio Imperium, Rybnik dla Was, iknurow.pl, Nowiny Gliwickie, Magazyn Ultramaryna, Gazeta Wyborcza.

Data wydarzenia:
16 lipca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina, Rynek
Wstęp bezpłatny