Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i Mañana Production House zapraszają na 15. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy!

9 lipca 2022 sobota o godzinie 16:00 w Parku Chopina
Spektakl dla dzieci
Hapijama Fun Art —„Wielkie Sprzątanie z Panem Pedrro i Sisi”

 

 

O spektaklu:
Kiedy czas jest na sprzątanie, Komplikuje sięzadanie,Bo Pedrro unika roboty -Oj, zaraz będzie miałkłopoty! W cyrku pora na sprzątanie, a to bardzo trudna sprawa. Zobaczymy co się stanie, wszędzie śmieci i bałagan. Sisi już zabiera się do pracy, tylko Pedrro się nie raczy. Dywany, ściany, sufit, walizki. Czas na porządki jest już bliski. Czy wielkie sprzątanie nam się uda? Potrzebne chyba będą cuda! A może do nas przyjdziecie i wszyscy razem nam pomożecie?

 

W rolach głównych występują:
Sisi – Joanna Brodzińska
Pan Pedrro – Piotr Myszczyszyn

 

18:00 Rynek* KAMCHÀTKA (Katalonia) — „Kamchàtka”

improwizowany spektakl wędrowny

(*spektakl rozpocznie się na Rynku i ruszy w nieznane, Dyrekcja troskliwie zaleca punktualną obecność)

 

O spektaklu:
Osiem postaci, zagubionych w mieście, każda dźwigająca swoją walizkę. Przechodnie? Emigranci? Naiwni i ciekawi, ledwie utrzymując emocje, kompletnie nic nie wiedzą o naszych normach, zasadach, o naszym sposobie życia. Gra, w którą grają, jest tak subtelna, że można ją pomylić z rzeczywistością. I to właśnie tam otwiera się przestrzeń na dialog, w którym widz staje się aktywnym uczestnikiem wymiany i eksperymentowania. Kamchàtka staje się w pewnym momencie lustrem — lustrem naszych zachowań wobec Innych, wobec Obcych, Dziwnych. Czy wybudujemy przyszłość z Kamchàtką, czy powinniśmy ich odrzucić?

 

O teatrze: 
Kamchàtka to kolektyw artystyczny różnych narodowości i dyscyplin artystycznych, który po raz pierwszy spotkał się w Barcelonie w 2006 roku. Napędzani tymi samymi zainteresowaniami i troskami, pod okiem reżysera Adriana Schvarzstenina rozpoczęli intensywny trening improwizacji grupowej na ulicach Barcelony, badając temat emigracji. Barcelona… idealne miasto na konfrontację ze społeczeństwem obciążonym sprzecznościami, zanurzonym w głębokich problemach emigracji. (źródło: materiały organizatora)

Wstęp na przedstawienia oczywiście jest darmowy!

Partnerzy: Fundacja Korkociąg, Omega Balcerak, MZUK Gliwice, Qubus Hotel, tito tito,


Patroni medialni: 24 Gliwice, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach, Telewizja i Radio Imperium, Rybnik dla Was, iknurow.pl, Nowiny Gliwickie, Magazyn Ultramaryna, Gazeta Wyborcza.

Data wydarzenia:
9 lipca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina, Rynek
Wstęp bezpłatny