Rodzinne gry sportowe, zumba, dmuchańce i występy muzyczne – w sobotę 21 maja odbędzie się VI Gliwickie Święto Rodziny. W parku Chopina zaplanowano atrakcje dla małych i dużych.

W jednym z najbardziej urokliwych zakątków Gliwic już o godz. 13.00 rozpocznie się piknik dla rodzin z dziećmi. Na terenie parku będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, spotkać się z policjantami i strażnikami miejskimi, którzy udzielą wskazówek na temat bezpieczeństwa, a także poćwiczyć zumbę. Najmłodsi wyszaleją się na fantastycznych dmuchańcach, a razem z rodzicami będą mogli spróbować swoich sił w grach sportowych.

Na scenie wystąpią gliwickie przedszkolaki, uczniowie szkół oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Zaplanowano także koncert zespołu Time. Gwoździem programu będzie występ Queens of Violin, któremu towarzyszyć będzie utytułowany zespół taneczny Salake z Gliwic.

VI Święto Rodziny to inicjatywa koordynowana przez Radę Dzielnicy Łabędy i Radę Dzielnicy Śródmieście, w którą włączają się miejskie instytucje i jednostki (Centrum Kultury Victoria, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Zarząd Usług Komunalnych, Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, Ośrodek Pomocy Społecznej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14) oraz inne podmioty. Zabawa co roku jest fantastyczna – tak się dzieje, gdy wiele rąk angażuje się w przygotowanie imprezy.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Impreza zakończy się około godz. 19.30.

źródło: UM Gliwice

fot. Pixabay

Data wydarzenia:
21 maja | godz. 13:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina
Wstęp bezpłatny