Plakat informacyjny - tu powstają wydarzenia dla Ciebie

Centrum Kultury Victoria planuje wydarzenia dla Was! Bądź #bliskokultury i już dziś wpisz je do swojego kalendarza!

Od grudnia zeszłego roku intensywnie pracujemy nad projektami, imprezami i cyklami, które tak przypadły Wam do gustu w 2022 r. i w latach ubiegłych. Nasz kalendarz szybko się wypełnia, ale duże przedsięwzięcia wymagają więcej naszej pracy… i elementów niespodzianki. Dajcie się więc zaskoczyć, ale już dziś planujcie terminy wiosenne, letnie i jesienne na najciekawsze wydarzenie organizowane przez Centrum Kultury Victoria lub przy jej współudziale! Wszystkie nasze propozycje, o których przeczytacie poniżej, będą się pojawiać w formie szczegółowych informacji na naszych stronach. Dodatkowo możecie zapoznać się z ramowym kalendarzem imprez realizowanych w Gliwicach w 2023 r. przez inne instytucje i organizatorów niezależnych. A więc kalendarze w dłoń – Bądźcie blisko kultury.

I jeszcze najważniejsza informacja! W drugiej połowie marca cały miejski kalendarz wydarzeń będzie jeszcze bardziej pod ręką – startujemy z apką GAMA (Gliwicka Aplikacja Miejskich Aktywności).

Na co warto czekać?

Majówka z kulturą | 29 kwietnia – 3 maja: silent disco, artystyczne warsztaty i prezentacje, koncerty – to wszystko, czego możesz spodziewać się w długi majowy weekend.
Podwórko
| 28 maja: plenerowa miejska impreza z okazji Dnia Dziecka pod gliwicką Areną.
True Tone Festival | 26 maja – 4 czerwca: True Tone Festival to muzyka i muzycy, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). Odnosząc się do wielu synonimów tego wyrazu, to właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy. Nie zabraknie jazzu, world music, ambitnej elektroniki czy muzyki filmowej.
Rynek Kultury | każdy piątkowy wieczór lipca i sierpnia na Alei Przyjaźni i Ruinach Teatru Victoria – podróże ze sztuką, muzyką, tańcem i nie tylko.
Show Off Fest | 2 września: muzyczny popis nowego pokolenia! Na scenie wystąpią młodzi artyści podbijający Youtube i Spotify. Będzie też specjalna SOCJALZONE, czyli strefa wypoczynku i rozrywki z niespodziankami dla miłośników mediów społecznościowych. SHOW OFF fest to pomysł na imprezę kończącą wakacje.

Nie zabraknie wielu pozycji znanych i lubianych, jak na przykład: Noc Świętojańska na Alei Przyjaźni (23 czerwca), Parkowe Lato (sierpień w Parku Chopina), Letnie Kino Plenerowe (wakacyjne niedzielne kino dla dzieci i dorosłych w dzielnicach), festiwal Ulicznicy (każda sobota lipca), Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy (świąteczny grudzień na gliwickim Rynku).

 

Data wydarzenia:
7 marca | godz. 12:00
Miejsce wydarzenia