Przed nami ostatni z koncertów cyklu „W amfiteatrze podwórka_Lato 2022”, który w sumie obejmował 4 plenerowe koncerty w podwórku przy ulicy Bednarskiej 8 w Gliwicach. Początek o godzinie 19:00.

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Jego kompozycje są melodyjne i optymistyczne.
Teksty zaś skłaniają do zastanowienia i zapadają w pamięć. Co ciekawe, te najbardziej gorzkie i frapujące mają jednocześnie najweselsze melodie. Pewnie dlatego Marek został okrzyknięty najbardziej uśmiechniętym Bardem (to może być zadanie dla psychiatry). Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej (ze względu na niebanalne teksty), a także z Liryką Politechniczną, której jest czołowym przedstawicielem dzięki festiwalowi YAPA.
Nie poddaje się prostemu zaszufladkowaniu, jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady. Na scenie śpiewa swoje piosenki już od 30 lat, ale się do tego nie przyznaje, nie chcąc wyjść na starego zgreda.

Sposobem na odmłodzenie wizerunku są koncerty wykonywane wspólnie z synem Michałem -bardzo zdolnym pianistą i producentem muzycznym. Dzięki Michałowi utwory Marka zyskały nowoczesne brzmienie i młodzieńczy wigor (druga młodość najstarszych piosenek).

Artysta ma w swoim dorobku około 14 płyt (nikt nie wie dokładnie) nagranych z Lubelską Federacją Bardów oraz płyty autorskie: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018). 22 kwietnia 2021 ukazała się najnowsza płyta „Wariactwo” zaaranżowana i nagrana wspólnie z synem Michałem.

„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.” – Jan Poprawa krytyk muzyczny.

Zapraszają Fundacja PaskudoFonia i Centrum Kultury Victoria.

W razie niepogody koncerty będą odbywać się w lokalu (na zapleczu Sklepiku Charytatywnego PasCuda).

Patroni medialni: Folk24, Radio Danielka

Data wydarzenia:
28 sierpnia | godz. 19:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 28 sierpnia
Miejsce wydarzenia
Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8
Wstęp bezpłatny